استفاده از سنگ عقیق اصل قدیمی در نمای اصلی کاخ شاه قاجار

سنگ عقیق اصل قدیمی دارای ساختارهای دایره ای یا بیضی شکل است، همانطور که از نامش مشخص است در برزیل یافت می شود و به عنوان کیفیت اصلی آن به دلیل شفافیت بیشتر از بقیه خواهرانش متمایز است.

در درجه اول به رنگ زرد، نارنجی و قرمز، با بتا در درجه اول دایره ای، مثلثی، یا ترکیبی از هر دو.

این عقیق یکی از زیباترین هاست، این عقیق معمولاً مایل به خاکستری یا نیمه شفاف است و دارای انشعاباتی است که ساختارهایی شبیه به منظره طبیعی ایجاد می کند.

از آنجایی که عقیق طبیعی تنوع بسیار زیادی دارد (که تصور می شود بیش از 140 باشد)، در طول تاریخ توسط فرهنگ های مختلف از سطح معنوی تشریفاتی گرفته تا استفاده های آرایشی استفاده شده است.

سنگ عقیق اصل

عقیق یکی از قدیمی ترین کانی های نیمه قیمتی در جهان به حساب می آید که عمدتاً برای جواهرات و صنایع دستی استفاده می شود. مصری ها از آن به عنوان یکی از سنگ های مورد علاقه برای مراسم مهم استفاده می کردند.

نام عقیق از رودخانه ای در ایتالیا به نام آخاتس گرفته شده است که گمان می رود برای اولین بار در آنجا پیدا و استخراج شده است، برخی می گویند مشتق آن از آگات یونانی (خوشبختی) است.

کاربردهای اصلی آن برای جواهرات و تزئین بسیاری از نشان های مربوط به سلطنت و حرزهای رزمندگان خط مقدم بود.

یک واقعیت عجیب تاریخی مربوط به افسانه یونانی ژئودهای عقیق است که حکم می‌کرد هرکس یکی از این صخره‌ها را باز کند روحی را آزاد می‌کند که قرار بود در داخل آن به دام افتاده زندگی کند و به او راهنمایی معنوی و همچنین محافظت می‌کند.

عقیق در گذشته برای مصارف پزشکی از جمله بیماری های مرتبط با چشم استفاده می شد، به طوری که از آن به عنوان پوششی برای مومیایی های برخی از فراعنه استفاده می شد. در معده برای تسکین تنش و درد ناشی از استرس.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.