با خوردن انجیر آردی از بیماری های کلیوی در امان باشید!

انجیر به طور طبیعی حاوی چربی، کلسترول یا سدیم نیست و آن را برای یک رژیم غذایی سالم ایده آل می کند. این میوه همچنین کالری کمی دارد، اما سرشار از فیبرهای محلول غذایی، مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان های رنگدانه است که به سلامت و تندرستی بهینه کمک می کند.

انجیر آردی منبع عالی مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است. در واقع، میوه‌های خشک منابع غنی‌تر انرژی، مواد معدنی و ویتامین‌ها هستند. انجیر تازه مخصوصا سیاه میسیون آنتی اکسیدان خوبی است و ارزش آنتی اکسیدانی آن با سیب قابل مقایسه است.

علاوه بر این، انجیر تازه حاوی سطوح کافی از برخی از ویتامین‌های آنتی اکسیدانی مانند ویتامین A، E و K است. انجیر به حذف رادیکال‌های آزاد اکسیژن مضر از بدن کمک می‌کند و در نتیجه از ما در برابر سرطان‌ها، دیابت، بیماری‌های دژنراتیو محافظت می‌کند. عفونت ها

علاوه بر این، مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که اسید کلروژنیک موجود در انجیر به کاهش سطح قند خون و کنترل سطح گلوکز خون در بیماری دیابت نوع دوم (شروع بزرگسالان) کمک می کند. فیبری که به طور طبیعی در انجیر وجود دارد ممکن است به کاهش بیماری های قلبی عروقی و چاقی کمک کند.

انجیر تازه و همچنین خشک حاوی سطوح خوبی از ویتامین های گروه B کمپلکس مانند نیاسین، پیریدوکسین، فولات و اسید پانتوتنیک است. این ویتامین ها به عنوان عوامل کمکی برای متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها عمل می کنند.

انجیر خشک منبع عالی مواد معدنی مانند کلسیم، مس، پتاسیم، منگنز، آهن، سلنیوم و روی است. پتاسیم جزء مهمی از مایعات سلولی و بدن است که به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند. مس در تولید گلبول های قرمز خون مورد نیاز است. آهن برای تشکیل گلبول های قرمز و همچنین برای اکسیداسیون سلولی مورد نیاز است.

  • منابع:
    1. Fruity Figs

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.