با خوردن گوجه فرنگی سیاه وارد بهشت شوید

نیازی نیست به شما بگوییم که گوجه فرنگی سیاه چقدر خوشمزه و همه کاره است، اما آیا می دانستید که آنها طیف گسترده ای از فواید شگفت انگیز سلامتی نیز دارند؟ ما با همکاری دانشمندان دانشگاه پورتسموث، گزارش جدیدی تهیه کرده‌ایم که به بررسی راه‌هایی که رژیم غذایی غنی از گوجه‌فرنگی می‌تواند سلامت شما را افزایش دهد، ارائه کرده است.

گوجه فرنگی سیاه ابرقهرمانان سلامت همه جانبه است
گوجه فرنگی سرشار از مواد مغذی از جمله ویتامین C فراوان و همچنین آنتی اکسیدان های قوی برای پیشگیری از سرطان و محافظت از سلول ها و ترکیباتی مانند لیکوپن و بتاکاروتن است.

گوجه

این مواد مغذی گیاهی نه تنها در گوجه فرنگی تازه وجود دارد، بسیاری از آنها در محصولات فرآوری شده مانند سوپ، آب میوه و سس نیز وجود دارند (بله، حتی سس کچاپ!) با این حال، محصولات فرآوری شده اغلب حاوی مقادیر زیادی شکر و نمک هستند، بنابراین همیشه برچسب را بررسی کنید. . با این حال بهتر است، غذاهای خود را از گوجه فرنگی تازه بریتانیایی درست کنید – دستور العمل های خوشمزه ما را برای الهام گرفتن ببینید.

بهبود سلامت روده و قلب
مواد مغذی موجود در گوجه فرنگی می تواند ترکیب میکروب ها را در روده شما تغییر دهد، میکروبیوم شما، که اثرات مثبتی بر بسیاری از جنبه های سلامتی شما دارد. روده با سایر قسمت‌های بدن از جمله مغز ارتباط برقرار می‌کند و تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سالم نگه داشتن جامعه میکروبی داخلی برای سلامتی و شادی کلی ضروری است.
با تقویت میکروبیوم خود از طریق رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی، می توانید خطرات بسیاری از بیماری های مرتبط با سلامت روده خود را کاهش دهید. مطالعات همچنین نشان می دهد که گوجه فرنگی می تواند از شما در برابر فشار خون بالا و بیماری قلبی محافظت کند و به طور قابل توجهی کلسترول بد را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.