تولید کنندگان شمش روی آلیاژی در ایران

آهن پروفیل آلیاژی طی فرایند پیچیده ای از عنصر شیمیایی روی ساخته می شود و انواع مختلف آن با ترکیب کردن مواد و عناصری مثل آلومینیم، مس، منگنز و تیتانیوم و … ساخته می شود و دارای خواص و ویژگی های مختلفی می شود.

شمش روی آلیاژی کاربردهای فراوانی در زندگی بشر امروزی دارد و در صنایعی نظیر حمل و نقل، صنعت ساختمان، صنایع الکترونیک و …کاربرد های گسترده دارد.

تولید کنندگان شمش روی آلیاژی در ایران

کاربرد های شمش روی آلیاژی چیست؟

کاربرد های شمش روی آلیاژی چیست؟ عنصر روی بیست و سومین عنصر موجود در پوسته ی زمین است و از یکی از پرکاربرد ترین و ارزشمندترین عناصر می باشد، بطوری که بعد از اهن، مس و آلومینیم چهارمین عنصر پرکاربرد در جهان می باشد.

قدیمی ترین شواهد تاریخی مبنی بر استخراج و استفاده از آهن اسفنجی نی ریز به بیش از هفت هزار سال پیش می رسد و امروزه با پیشرفت روز افزون صنعت و تکنولوژی، میزان استخراج و تولید فلز روی در جهان به حدود پانزده میلیون تن در سال می رسد و این خود نشان از مصارف گسترده فلز روی در زمینه های گوناگون دارد.

فلز روی کاربرد های گسترده ای دارد و بخش زیادی از آن در گالوانیزاسیون فلزات مختلف بکار می رود و درصد بالایی از فلز روی خالص با استفاده از ترکیبات مختلف تبدیل به آلیاژ می شود و ویژگی های مکانیکی آن توسعه پیدا می کند و دارای مصارف بسیار زیادی می شود که از مصارف گسترده آن می توان به استفاده در صنعت خودرو سازی و ساختن لوازم یدکی و قطعات خودرو از دستگیره ها و قفل ها گرفته تا لوازم سیستم برق خودرو، استفاده در صنعت ریخته گری و ساختن انواع قالب های ریخته گری و انواع ابزار دکوری برنجی و برنزی، استفاده گسترده در صنایع برقی و قطعات الکترونیکی از قطعات ریز و کوچک ماننذ پیچ و مهره و سیم گرفته تا اداپتورها و ترانزیستورها، آمپلی فایرها و …..

استفاده در صنایع ساخت و ساز ساختمان در مراحل مختلف سفت کاری و نازک کاری، از مصالح مورد استفاده در فونداسیون سازی و زهکشی گرفته تا انواع قطعات و لوازم مربوط مورد استفاده در تاسیسات و لوازم درونی ساختمان و … تنها گوشه ای از استفاده ها و کاربرد های فلز و شمش های آلیاژی  روی می باشند.

با انواع شمش روی آلیاژی آشنا شوید

با انواع شمش روی آلیاژی آشنا شوید

آلیاژهای روی به چند دسته مختلف و بسیار پرکاربرد، آلیاژهای ریخته گری، برنج و آلیاژهای کارپذیر تقسیم می شوند که در توضیح مختصر آنها می توان گفت:

  • آلیاژ های  ریخته گری که درایران به سرب خشک مشهور بوده و با نام زاماک شناخته می شوند و دارای درجات مختلفی مانند زاماک 1،زاماک 3، زاماک 5و … تقسیم می شوند و آلیاژ زاماک از ترکیبات روی با عناصر منیزیم، مس و آلمینیوم تشکیل می شوند و درصد هرکدام از عناصر تاثیرات مختلفی در آلیاژ تولید شده می گزارند.
    اگر میزان فلز روی در آلیاژ بیشتر باشد، آلیاژ مورد نظر دارای استحکام بالاتری است و میزان بالاتر آلمینیوم در آلیاژ باعث بیشتر شدن میزان دوام آلیاژ در مقابل ضربه شده و میزان بالای مس نیز آلیاژ را در مقابل خوردگی و زنگ زدگی دارای مقاومت بیشتری می کند و همینطور درصد بالای منیزم نیز خواص آلیاژ را تحت تاثیر قرار داده و ضمن کاهش کشش سطحی و استحکام مقاومت بالا در مقابل خورندگی و زنگ زدگی را موجب میشود.
  • قدیمی ترین و کهن ترین آلیاژ روی، برنج می باشد که از ترکیب روی و عنصر آلومینیم درست می شود و دارای ویژگی هایی مثل استحکام بالا، شکل پذیری بالا، رنگ زیبا و.. می باشد.
  • آلیاژهای کارپذیر نیز شامل عناصر مس، روی، تیتانیم می باشند و این آلیاژها اهمیت صنعتی زیادی دارند و نسبت به روی خالص دارای مقاومت بالاتری در مقابل خورندگی و دوام بیشتری دارند و نزدیک به ده درصد تولیدات آلیاژ روی با استفاده از نورد به صورت ورق، مفتول و سیم تولید شده و مورد استفاده صنعت گران قرار می گیرند.

چگونه شمش روی آلیاژی ارزان قیمت بخریم؟

چگونه شمش روی آلیاژی ارزان قیمت بخریم؟ همیشه یکی از دغدغه های مهم برای صنعتگران، خرید مواد اولیه با کیفیت و ارزان بوده و برای فعال نگه داشتن چرخه تولید، این دغدغه همیشگی باید تامین باشد و در غیر این صورت فعالیت صنعتی حیات خود را از دست می دهد .

امروزه تولیدکنندگان زیادی در ایران مشغول به تولید و عرضه شمش های روی آلیاژی می باشند و صنعت گران می توانند با در نظر گرفتن فاکتورهای کیفی، فاصله بدلیل کاهش هزینه جابجایی،و .. اقدام به خرید مواد اولیه و شمش های روی مورد نیاز خود کنند.

یکی از مهمترین فاکتورها انتخاب تولید کننده معتبر و اطمینان حاصل کردن از کیفیت محصول، در عین ارزان تر بودن آن است و خریداران می توانند با خرید عمده شمش روی آلیاژی از مزایای زیادی، مانند خرید شمش روی مناسب تر و ارزانتر و همینطور در امان بودن از نوسانات بازار برای مدت طولانی تر برخوردار شوند و با اطمینان خاطر به عقد قرار دادهای تولید و نرخ گزاری سفارشات خود بپردازند.

در سال های اخیر قیمت شمش روی دارای نوسانات فراوانی بوده و با توجه به کاهش و سخت تر شدن ورود مواد مورد نیاز برای تولید شمش روی نظیر خاک های معدنی و اسید های مورد استفاده، قیمت شمش روی آلیاژی دچار نوسانات زیاد و افزایش قیمت خواهد بود و به همین دلیل خرید عمده شمش روی و اطمینان از موجودی انبار برای مصرف کنندگان و صنعتگران بسیار حائز اهمیت و به صرفه می باشد.

فروشگاه شمش روی آلیاژی در تهران

فروشگاه شمش روی آلیاژی در تهران امروزه بدلیل حرکت کشور بسوی صنعتی شدن و رشد روز افزون کارگاه ها و تولید کنندگان صنعتی و گسترش نیاز به مواد اولیه و شمش های آلیاژی و بویژه شمش روی آلیاژی، شرکت ها و کارخانه جات زیادی در سراسر کشور دست به تولید این شمش ها زده اند و دارای نمایندگی های فروش و فروشگاههای مختلف در اقصی نقاط کشور شده اند.

استان تهران و دیگر مادر شهرهای بزرگ کشور بعنوان قطب های بزرگ جمعیتی  کشور، دارای کارگاه های صنعتی بزرگ و کوچک و کارخانه جات فراوان می باشند و با وجود مراکز فروش و فروشگاه شمش روی  معتبر، تامین کننده مواد اولیه خود و سایر شهرهای کشور بشمار می آیند و شمش روی تهران و دیگر نقاط کشور به دلیل وجود متخصصان و کارشناسان و ابزار آلات و دستگاه های بروز و پیشرفته از کیفیت بالایی برخوردار است و پاسخ گوی نیاز صنعتگران می باشند.

شمش های روی آلیاژی و دیگر مواد اولیه تولید شده توسط کارخانه جات داخلی، از نظر کیفیت  قابل رقابت با شمش های آلیاژی وارداتی هستند و نظارت و کنترل کیفیت دقیق  کارشناسان، به صنعتگران و خریداران ارائه می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.