تولید کنندگان عیار خاک روی در زنجان

تولیدکنندگان اصلی عیار خاک روی محدود نیستند چوی دسترسی به این مواد ضروری برای هر سازنده ای در استان زنجان کاملا مهیا می باشد. از سویی دستگاه هایی در این خطه مستقر هستند که روش های آسان تری را برای تولید فراهم می نمایند. در این واسطه برترین تهیه کنندگان را می توان از میزان و حجم کالا های تولید شده استاندارد به وسیله آن ها تشخیص داد.

تولید کنندگان عیار خاک روی در زنجان

ناخالصی های موجود در خاک روی

ناخالصی های موجود در خاک روی

بیشتر بخوانید: کنسانتره روی 43 عیار

خاک رس در میان مواد تشکیل دهنده خود دارای ناخالصی هایی فراوان است که این عناصر، به اندازه های معینی در بافت روی پیدا می شود.

در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده و کمی در باب آن ها توضیحاتی را ارائه می کنیم :

 • منیزیم : سفید رنگ هستند و ساختاری شش گوش دارند. این اقلام نمونه هایی قلیایی در درون خاک ها می باشند.
 • کلر : چون این ترکیبات را به عنوان نمونه های سفید کننده و میکروب زدا می شناسند پس به همان نسبت، در رفع آلودگی های موجود موثر هستند. نباید اهمیت آن ها را به منزله ضد عفونی کننده ای قوی نادیده گرفت.
 • کبالت : جزو فلزات کم یاب و گران بها به شمار می آید که به سختی برش می خورد. معمولا سفیدی یکنواختی که د این محصولات به صورت ذاتی موجود است، آن ها را به نمونه هایی فعال تبدیل کرده است.
 • منگنز : آلیاژ اصلی برای فلز های ضد زنگ همین عناصر هستند چون در مقایسه با سایر مدل ها، از مقاومت بیشتری برخوردارند. از این رو است که به آن ها عنوان فلز واسطه را می دهند چون به تنهایی به استفاده نمی رسند.
 • فلوئور : عنصری ظرفیتی و واکنش پذیر بوده که خاصیتی متفاوت با بقیه تولیدات دارد. این نمونه ها در حالت خالص خود خطرات فراوانی را به همراه می آورند.
 • مس : شکل پذیری و چکش خواری بالایی دارند و خیلی نرم و منعطف هستند. از سویی فلزی بوده و خاصیت الکتریکی را از خود نشان می دهند.
 • آهن : با توجه به این که آن ها در شمار اصلی ترین فلزات تشکیل دهنده پوسته زمین می شناسند پس، همواره در این خاک ها موجود می باشند.

ناخالصی هایی که ذکر نمودیم بر قیمت های نهایی فروش این اجناس مستقیما اثر می گذارند. مقادیر هرکدام از این عناصر در محصول موجودی در کاهش یا افزایش هزینه ها عکس العملی مرتبط دارند.

تقسیم بندی خاک روی براساس عیار

تقسیم بندی خاک روی براساس عیار

عموما کلیه خاک ها را با یک میزان از عیار موجود نمی شناسند چون در هر نقطه ای از این محصولات، مقادیر متفاوتی از ناخالصی یا مواد خالص یافت می شود.

از این جهت دانشمندان به فراوانی سعی کرده اند تا خاک روی را بر اساس عیاری که دارد، به دسته های جداگانه ای تقسیم بندی نمایند.

 1. پر عیار که بازه این مقادیر بالا تر از ۱۸ درصد می باشد. این نمونه ها کاربرد فراوانی دارند و با هزینه های زیادی به دست درخواست کنندگان می رسند.
 2. کم عیار که حد تقریبی آن را بین ۷ تا ۱۲ درصد اعلام کرده اند. از این بابت نمی توان ارزش زیادی را به این اقسام داد چون آسیب پذیری بیشتری در آن ها وجود دارد.
 3. متوسط عیار که در جایگاه معمولی ترین نمونه ها قرار گرفته اند و حد نصابی از ۱۲ تا ۱۸، را به خود اختصاص داده اند. بنابراین تا حدی می توان به واکنش های این انواع امید وار بود زیرا که، خاصیت های فیزیکی و شیمیایی مناسبی دارند.

روش های تولید عیار خاک روی زنجان

روش های تولید عیار خاک روی زنجان

بیشتر بخوانید: خاک روی اصفهان

ایران معمولا در جایگاه دومین کشور تولید کننده این فرآورده ها در زنجان به شمار می رود. معمولا ذخایر موجود در این استان به حدی بالا است که از روش های مختلفی برای تهیه انواع خاک روی استفاده می گردد.

از این رو بد نیست که تا قدری با روش های مذکور آشنایی پیدا کنید :

 • روشh.m.c : وقتی در این راهکار سنگ شکن ها آماده شده و مواد آماده ورود به آسیاب گشتند، قبل از این اقدام برای ته نشینی زباله ها به جای آب از یک سیال با وزنی مخصوص استفاده می کنند. از این رو با عمل آسیاب سازی و جدا سازی کانی های معتبر از نمونه های بی ارزش تا حد زیادی از حجم زباله های مواد معدنی و نیز هزینه های استخراج کاسته می شود. کانی های به دست آمده در این راستا دارای ارزش و اعتبار بالایی هستند.
 • فرآیند ولز : یکی از روش های تبخیر رایج را با همین عنوان می شناسند که در آن، بخار موجود از واکنش های بین گاز ها و عناصر جامد پدید می آید. بازیافت روی از خاک و پسماند ها در این متد به آسانی انجام می پذیرد. کوره پزی های فوق در این راستا حدود ۴۵ درصد روی خالص را ارائه می دهند که این عمل به طور غیر مستقیم به اتمام می رسد. از سویی در حالت در حالت مستقیم این امور تنها در یک مرحله استخراج کانه را شکل داده و احتیاج به تسویه کنسانتره موجود نمی باشد.
 • استخراج حلالی : یکی از راه های جدا سازی فلزات از پساب های صنعتی می باشد که به سرعت انجام می گیرد. در این روند خاک هایی مصرف نمی گردند که بین ۴ تا ۸ درصد عیار دارند و یون های فلزی را، می توان به آسانی از آن ها تفکیک داد. این مساله در حالی تکمیل می شود که در روش های سنتی حداقل باید، ۱۵ درصد عیار در زمینه باشد. یکی از وجوه تمایزات همین عملکرد میزان بازدهی امر است که در مقایسه با عملکرد های سنتی، ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر نتیجه می دهد.

فرآیند هایی که به وضوح بیان شدند جزو نوین ترین روش ها در دنیا شناخته شده اند و از آن ها، بهره برداری در مقیاس هایی عریض می شود.

قیمت فروش انواع خاک روی سولفوره

قیمت فروش انواع خاک روی سولفوره

قیمت خاک روی مانند هر محصول دیگری که در بازار ها به فراوانی یافت می گردد، ممکن است خیلی دگرگونی و تنوع داشته باشد.

به این صورت از این که مدام نرخ های متفاوتی برای فروش خاک روی سولفوره به ثبت می رسند، نباید شمار متعجب و شگفت زده نماید.

معمولا هزینه هایی که در سایت های به نام اینترنتی برای عرضه این محصولات درج می کنند به صرفه تر از، مراجع قانونی دیگر است.

از این رو با یک مقایسه کلی به این نتیجه می رسید که نرخ های موجود در این عرصه، خیلی ارزان تر در اختیار شما قرار گرفته اند.

از جدید ترین هزینه ها حتما استفاده نمایید تا به خرید هایی مناسب دست یابید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.