تولید کنندگان كنسانتره روی سولفوره

روی یک عنصر شیمیایی بوده و عدد اتمی آن 30 می باشد. این فلز به رنگ سفید موجود می باشد و اگر در معرض رطوبت هوا باشد به رنگ تیره در می آید و موقع سوختن هم سبز براق می شود. از آن فولاد گالوانیزه، برنج و آلیاژ تهیه می شود. كنسانتره روی سولفوره از نمونه تولیدات این مرکز می باشد که در حجم های گوناگونی به فروش می رسد.

تولید کنندگان كنسانتره روی سولفوره

انواع کنسانتره روی را بشناسید

انواع کنسانتره روی را بشناسید

آهن تسمه بر روی پوسته زمین، فراوان یافت شده و مصارف صنعتی زیادی دارد. از آن در تهیه ترکیبات فلزی استفاده می شود و محافظ خوبی برای جلوگیری از خوردگی فلزات دیگر است.

کنسانتره روی سولفوره از کانی های گوناگون به دست می آید. مقدار کانی های موجود در آن، نوع و عیار آن به طور دقیق اندازه گیری می شود تا محصول به دست آمده کیفیت لازم را داشته باشد. آهن، سرب و نقره از دیگر فلزلت موجود در کنسانتره روی هستند و گوگرد موجود در آن باید جدا شود. این نمونه به دلیل کاربردهای فراوان خود در صنایع مختلف و حتی خانگی، توانسته نظر بسیاری را به سوی خود جذب کند. از قیمت مناسبی برخوردار بوده و تجارت پر سودی را برای فعالان این صنعت فراهم کرده است.

انواع کنسانتره روی عبارتند از پر عیار، متوسط عیار و کم عیار.

از ویژگی های منحصر به فرد آن می توان به :

  • رنگ سفید و براق
  • دارای رادیو اکتیو های مختلف
  • استفاده در ساخت و ساز
  • چکش پذیری

جهت تهیه و استخراج این فلز گران بها ( گران بها از لحاظ کارآیی های زیاد آن) ، کارشناسان و متخصصان معادن با استفاده از تکنولوژی مدرن و دستگاه های مجهز و پیشرفته، دست به کار شده اند. محصول استخراج شده، ایزوتوپ های متنوعی دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و کاربردهای فراوانی دارد.

خرید و فروش آن به صورت انبوه انجام می پذیرد که همین امر باعث افت قیمت زیاد آن شده است. تمام کارهای مربوط به این سنگ، توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود که این هم می تواند از عوامل قیمت کم آن باشد.

علاوه بر تولید كنسانتره روی، کنسانتره مس و شمش نیز تولید می شود. قیمت كنسانتره روی در این مرکز، مشخص شده است.

مشخصات فیزیکی كنسانتره روی سولفوره

مشخصات فیزیکی كنسانتره روی سولفوره

آهن ناودانی اصفهان از نظر استحکام ضعیف می باشد. نوع خالص آن سختی کمی داشته و شکننده می باشد ولی ترکیبات تهیه شده از آن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و در صنعت ریخته گری کاربرد دارند. رسانایی آن متوسط بوده اما در باتری های اسیدی و قلیایی عملکرد خوبی دارد.

فلز روی را به صورت یک لایه نازک بر روی آهن یا فولاد می کشند تا از زنگ زدگی آنها جلوگیری شود. استفاده آن در صنایع ریخته گری، مورد استفاده ی خودرو سازان، سخت افزار و الکتریکی بوده و در لحیم کاری آلومینیوم هم کاربرد دارد.

به طور کلی اکسید روی در صنایع رنگ سازی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لاستیک سازی، دارویی، جوهر، پلاستیک، باتری، پارچه، صابون و تجهیرات الکتریکی، مورد استفاده دارد.

از مشخصات فیزیکی کنسانتره روی سولفوره می توان به :

استحکام آن

  • شکل گیری خوب و مناسب
  • مقاوم در برابر ساییدگی
  • پایین بودن درجه ذوب آن
  • کاربرد در آلیاژهای مختلف اشاره کرد.

رایج ترین اشکال آن به صورت ورق، سیم، گلوله ای، دانه ای و پولکی بوده که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را دارد. از لحاظ اقتصادی حائز اهمیت بوده و در ساختار آن هم مهم می باشد.

روی و سرب به طور طبیعی در هم آمیخته اند و نکات مشترک زیادی دارند. در صورت ترکیب روی با درصد بسیار کمی آلومینیوم، سختی و مقاومتش زیاد می شود. استفاده ی وسیعی از روی در باتری های خشک می شود.

تولید كنسانتره روی با روش های جدید

تولید كنسانتره روی با روش های جدید

استفاده از کنسانتره روی، روش جدیدی است که جهت پوشش فلزاتی که زود خورده شده و زنگ می زنند کاربرد دارد. از اصلی ترین محصول تولیدی توسط این فلز، آهن فرآوری شده می باشد که تقریبا امکان استفاده از آن در همه جا، بالا می باشد. مانند سقف های شیروانی، لوله بخاری و آب، کانال کولر و غیره.

در کل از فلز روی جهت فرآوری محصولات فلزی گوناگون استفاده می شود و حتی از آن در ساخت سازهای موسیقی مانند پیانو و گیتار استفاده می شود.

از مواد معدنی بسیار مهم در سلامتی انسان، همین فلز روی است که از عناصر مهم برای رشد گیاهان، حیوانات و انسان می باشد. وجود آن جهت سیستم ایمنی بدن، قدرت چشایی، بویایی و زخم های ملتهب انسان، لازم و ضروری است.

به هر جهت، مقدار روی موجود در بدن انسان با جاهای دیگر آن متفاوت بوده و این نشان دهنده اهمیت آن برای آن عضو است. به طور مثال در چشم، پوست و غده پانکراس، مقدار زیادی روی ذخیره شده و به همین علت است که روی از عارضه های پوستی مانند اگزما پیشگیری می کند. به همین دلیل است که این گونه بیماران پوستی با استفاده از زینک اکسید که همان اکسید روی است، التیام می یابند.

قیمت فروش كنسانتره روی در تهران

قیمت فروش كنسانتره روی در تهران

افراد متخصص در حوزه تغذیه با مطالعاتی که روی این فلز گران بها انجام داده اند به اهمیت آن در سلامتی بدن و افزایش طول عمر انسان پی برده اند.

رادیکال های مضر در حمله به سلامتی انسان فراوان هستد که استفاده از روی به طور مرتب آنها را کاهش می دهد.

همانطور که می دانیم انواع مواد معدنی مانند ویتامین های گروه B , C , E  و سلنیوم در بدن انسان وجود دارند. فلز روی با استفاده از خاصیت ضد اکسیدانی خود در حفظ این عناصر موثر بوده و سطح ایمنی بدن را افزایش می دهد. همچنین تکثیر سلولی را فعال کرده و برای ساختن DNA , موثر است.

افراد ورزشکار، بانوان باردار و شیرده نیاز بیشتری به روی دارند. همچنین افراد سیگاری، دیابتی، بیماران کلیوی و کبدی هم روی بیشتری نیاز دارند.

از عوارض کمبود روی در بدن می توان به کمخونی، استرس، اختلال در رشد سیستم عصبی نوزادان و کودکان، افسردگی، پرخاشگری، اختلالات حافظه، اختلال در روند رشد نوزاد در بانوان باردار و بسیاری دیگر اشاره کرد.

منابعی که در آنها روی به وفور یافت می شوند عبارتند از میگو، گندم، گوجه فرنگی، گوشت، جگر و غیره. از تولید کنسانتره روی، باید حمایت های بیشتری انجام گیرد.

قیمت یکی از فاکتور های مهم در هنگام خرید آن است. قیمت فروش كنسانتره روی تهران در این مرکز تعیین می شود که مقرون به صرفه نیز می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.