جاشمعی لیان با قدم 500 ساله در یک کاخ پیدا شد

از نورافکن ها گرفته تا قطعات نورپردازی کاخ اصیل. اینگونه می‌توانیم تاریخچه لوسترها را خلاصه کنیم. امروزه آنها هنوز هم به عنوان عناصر تزئینی و نورانی جایگاه بسیار خوبی دارند.

تا قرن بیستم در هر خانه ای جاشمعی لیان وجود داشت. داستان آن از دوران باستان آغاز می شود، جایی که از لوسترهای چند دستی استفاده می شد، اما به جای شمع، چراغ های نفتی استفاده می شد.

به خصوص منورا، شمعدان هفت شاخه، تأثیر زیادی داشت. در معابد اورشلیم، این شمعدان قبلاً در قرن پنجم قبل از میلاد مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان، منورا به نماد یهودیت تبدیل شد.

در قرون وسطی مسیحیان از لوستر هفت باز نیز استفاده می کردند که به لطف کتاب مقدس معروف بود. در هر کلیسا می توان یک لوستر ایستاده بزرگ با هفت بازو دید.

جاشمعی لیان

از قرن پانزدهم شمعدان های دو دستی در خانه ها ظاهر شدند که می توانستند به عنوان نورپردازی میز نیز استفاده شوند. در قرن هجدهم، لوسترها به شاهکارهای واقعی تبدیل شدند که نمی‌توان آن را در هیچ جشنی از دست داد.

با ظهور برق، لوسترها به عنوان نورپردازی اهمیت زیادی از دست دادند، اما آن را به عنوان عناصر تزئینی به دست آوردند.

بهترین چیز در مورد لوسترها، تنوع باورنکردنی در مدل ها و سبک ها است. انواع شکل‌ها، متریال‌ها و تنوع‌ها وجود دارد، بنابراین خیلی راحت می‌توانید آن را پیدا کنید که مناسب استایل شما باشد و آن را به عنوان یک عنصر تزئینی در خانه خود معرفی کنید.

آنها فضایی دنج به اتاق ها می دهند، نور گرم و دلپذیری تولید می کنند و دکوراسیونی بسیار زیبا هستند. حتی می توانید انواع مختلف شمع ها و سبک ها را با هم ترکیب کنید تا جلوه نوری متفاوت و شیک به دست آورید.

آیا به دنبال یک دکوراسیون ساده هستید؟ به سادگی چند شمع و/یا شمعدان یا جا شمعی را به اتاق نشیمن خود اضافه کنید و خواهید دید که چگونه تغییر می کند. برای مشاهده کل مجموعه In Style Deco اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.