شرکت شمش روی شهرکرد صادراتی

شرکت شمش روی شهرکرد آماده عرضه انواع شمش روی به تمام نقاط کشور به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد. همچنین صادرات این شمش به کشور های همسایه نیز صورت می گیرد.

شرکت شمش روی شهرکرد صادراتی

آشنایی با متنوع ترین شمش روی

آشنایی با متنوع ترین شمش روی فلز روی یکی از فلزات پر کاربرد می باشد. فلز روی به رنگ سفید متمایل به خاکستری است ولی در صورت قرار گرفتن در مجاورت هوا تیره رنگ می شود. تامین فلز صنعتی یکی از معدود تامین کننده های فلزی است که شمش روی را ارائه می دهد. روی برای طیف گسترده ای از صنایع ایده آل است، و به خصوص برای وسایلی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی دارند مناسب است. در حقیقت، بسیاری از روی تولید شده در شهرکرد برای گالوانیزه استفاده می شود، زیرا دارای یک خاصیت ضد خوردگی است که برای محافظت از محصولات فولادی استفاده می شود. از روی نیز می توان برای ساخت ریخته گری یا قطعات کوچک استفاده کرد. همچنین فلز روی در انواع مختلفی از قطر، طول و سبک ارائه داده می شود. کارخانه تولید شمش روی شهرکرد انواع مختلفی از شمش روی را تولید می کند. مهم ترین آلیاژ روی، آلیاژ زاماک است که بنا بر میزان مس موجود در آن به ۱تا ۳ نوع (زاماک نوع ۲، زاماک نوع ۳، زاماک نوع ۵)  تقسیم بندی می شود. زاماک نوع ۲ دارای کمترین مقدار مس و زاماک نوع ۵ دارای بیشترین مقدار مس می باشد. هر چه میزان نا خالصی های موجود در شمش روی کمتر باشد آن شمش دارای ارزش و کاربرد بیشتری بوده و قیمت آن نیز بیشتر می باشد.

مهم ترین مشخصات شمش روی 99/97

مهم ترین مشخصات شمش روی 99/97 روی یک عنصر فلزی دارای ساختار کریستالی شش ضلعی و چگالی 7.13 گرم در سانتی متر مکعب است. فلز روی از سختی متوسط ​​برخوردار بوده و قابل انعطاف بوده و در دمای کمی بالاتر از محیط به راحتی می توان با آن کار کرد. عنصر فلز به فرم جامد آن به رنگ سفید مایل به خاکستری است که به دلیل تشکیل یک لایه اکسید روی سطح آن است، اما هنگامی که به تازگی ریخته یا برش داده شود، ظاهری روشن و نقره ای دارد. مهمترین کاربرد آن، به عنوان یک پوشش محافظ برای آهن که به عنوان گالوانیزه شناخته می شود. دو ویژگی برجسته عنصر روی شامل: در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و در تماس با آهن با خوردگی آهن محافظت می کند. شمش روی در گذشته با توجه با معادن روی در کشورمان تولید اندکی داشته است، اما در سال های اخیر ایران در تولید شمش روی پیشرفت چشمگیری داشته است و توانسته کارخانه های تولید شمش روی را در استان های مختلف گسترش ببخشد و تولیدات خود را افزایش دهد. شمش روی با درصد خلوص های ۹۹.۹۵ تا ۹۹.۹۸ تولید می گردد. شمش روی ۹۹.۹۷ و نیز ۹۹.۹۸ بیشترین مصارف و کاربرد را دارند. شمش روی با درصد خلوص ۹۹.۹۷ درصد دارای ۰.۰۳ نا خالصی می باشد که این نا خالصی شامل سرب (Pb) ، آهن (Fe)، کادمیوم (Cd)، مس (Cu) می باشد.

مشخصات شمش روی:

روی در حرارت عادی به راحتی چکش می خورد و می شکند. شمش روی یکی فلزات پرکاربرد در تمام دنیا پس از آهن و آلومینیوم می باشد و مصارف بالایی نیز دارد. شمش روی ۹۹.۹۷ درصد دارای عرض ۲۰ سانتی متر و طول ۴۰ سانتی متر و نیز ضخامت ۵ سانتی متر و وزن ۳۰۰ کیلو گرم می باشد. شهرکرد یکی از بزرگ ترین تولیدات شمش روی در کشور را دارا می باشد که به تمام نقاط ایران شمش روی را برای مصارف گوناگون عرضه می نماید.

شمش روی دارای مصارف گوناگونی می باشد. مهم ترین کاربرد های شمش روی در مصاح ساختمان سازی، وسایل الکتریکی، روکش فولاد، آلیاژ های برنج و برنز، دندان سازی، تولید کبریت، دارو سازی، صنعت اتومبیل سازی و… می باشد.

شمش روی چگونه تولید می شود؟

شمش روی چگونه تولید می شود؟ روی هم به صورت مستقیم از معادن و هم از طریق بازیافت روی به دست می آید. برای تولید شمش روی باید به طور مستقیم فلز روی از معادن مربوطه بدست آمده و خالص سازی روی آن انجام شود.

شمش روی چگونه تولید می گردد؟

ابتدا باید روی از معادن مربوطه استخراج گردد. دو روش برای استخراج روی وجود دارد: روش پیرومتالوژی و روش هیدرومتالوژی. روش پیرومتالوژی به دلیل هزینه های بالا در کشور ما انجام نمی شود، این روش بر پایه ی کاهش روی و مس به کمک کربن و ذوب آن می باشد. روش هیدرومتالوژی در واقع استخراج کانه به کمک آب می باشد، در این روش کانه را حل نموده و مواد زائد و اضافه ی آن را جدا می کنند. تولید شمش روی در چندین مرحله در کارخانه ها از خاک روی صورت می گیرد. ابتدا باید فلز روی به صورت کانه هایی که حاوی فلز روی اند از معادن مربوطه به کارخانه ی مخصوص جهت استخراج روی منتقل گردد. پس از استخراج روی، فلز روی به صورت کنسانتره یا دپو باید در سالن های مخصوص انبار شوند. باید از کنسانتره های موجود جهت تعیین میزان روی موجود در آن نمونه برداری و آزمایش گردد. پس از آزمایش روی کنسانتره باید در طی فرایندی خاص آن را به محلول تبدیل کرد. سپس محلول مورد نظر باید در مدت زمان مشخص الکترولیز شده و به صورت ورق روی در بیاید. سپس ورقه های روی در کوره های مخصوص با حرارت بالا در قالب های خاص به صورت شمش روی در می آیند.

گالوانیزه ها و تمام وسایلی که در آن ها روی به کار رفته است به دلیل عمر طولانی فلز روی قابل بازیافت می باشند. بنابراین دوباره روی می تواند وارد چرخه ی بازیافت گردد.

فروش شمش روی شهرکرد ارزان قیمت

فروش شمش روی شهرکرد ارزان قیمت کارخانه تولید عمده شمش روی شهرکرد، ارسال باکیفیت ترین شمش روی با در صد خلوص ۹۹.۹۷ را به تمام کارخانجات دارد. برای خرید شمش روی، می توانید به سایت ما مراجعه و یا با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. فروش شمش روی هم به صورت حضوری و هم اینترنتی توسط ما صورت می گیرد. شمش روی با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت آماده فروش می باشد. برای تهیه ی شمش روی می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا شما را برای خرید راهنمایی کنیم. با توجه به ارزان و مناسب بودن قیمت شمش روی شهرکرد، سبب شده تا کارخانجات و صنایع مختلفی شمش روی را به عنوان مواد اولیه برای تولیدات خود سفارش دهند. رضایت شما آرزوی ماست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.