شمش روی + قیمت خرید فروش

قیمت شمش مس با توجه به نوسانات بورس جهانی بورس فلزات لندن، قیمت ثابتی ندارد. فلز روی یکی از اساسی ترین عناصر در صنعت گالوانیزه و دیگر صنایع می باشد. به دلیل اینکه شمش ها معمولا کم هزینه ترین فرم فلزی می باشند و مصارف عمومی دارند، فلز روی را در قالبی با عنوان شمش روی تقسیم می کنند.

برای اولین بار در سال ۱۷۴۳ یک شیمیدان فرانسوی فرایند استفاده از روی مذاب را در پروسه ای که بعدها فرایند گالوانیزاسیون نام گرفت و اینک سالیانه میلیون ها تن فولاد با این روش در مقابل خوردگی در سراسر دنیا پوشش داده می شوند.

همان طور که می دانید فلز روی کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد، به همین دلیل فلز روی را در قالبی که از آن به عنوان شمش نام برده می شود، به قطعات کوچک تر تبدیل می شوند تا مصرف کنندگان فلز روی مورد نیاز خود را با آسانی بیشتر به مصرف برسانند.

شمش روی + قیمت خرید فروش

شمش روی

شمش رویشمش آلومینیوم خشک می تواند یک فرایند ضد خوردگی در جهت محافظت از محصولات فولادی ایجاد کند، همچنین شمش آلومینیوم روی می تواند برای ریخته گری قطعات کوچک و بسیاری دیگر از صنایع مختلف به کار رود.

شمش روی برای گستره متنوعی از کاربرد ها مطلوب بوده و به ویژه برای کاربرد در مقاومت در برابر خوردگی مفید است. در حقیقت بسیاری از حجم تولید شده برای گالوانیزاسیون به کار می رود. این فلز به طور فراوان در پوسته زمین یافت می شود، و کاربردهای صنعتی و زیستی فراوان دارد.

در دمای اتاق شمش روی شکننده بوده و رنگ آبی و سفید دارد، اما می تواند صیقل داده شود تا به رنگ نهایی روشن درآید، این فلز ابتدائا جهت فولاد گالوانیزه استفاده می شود، فرایندی که از فلز در برابر خوردگی ناخواسته محافظت می کند.

کاربردهای شمش روی:

سالانه حدود ۱۲ میلیون تن روی در جهان تولید می شود، بیش از نصف این مقدار در صنعت گالوانیزاسیون مصرف می شود. از اصلی ترین کاربرد های فلز روی می توان به صنایع ساختمانی، حمل و نقل، مصارف خوراکی، لوازم الکتریکی و الکترونیکی نام برد.

از یکی کاربردهای مهم دیگر شمش روی می توان به صنایع داروسازی اشاره کرد که بسیار مهم و حیاتی است. به دلیل حساسیت و مهم بودن، میزان خلوص فلز روی مورد استفاده شده در شمش روی بسیار مهم و حساس است، که مورد توجه قرار می گیرد.

یکی دیگر از کاربرد های مهم شمش روی استفاده در ساخت وسایل آشپزخانه می باشد، به عنوان مثال می توان به قابلمه های رویی اشاره کرد که هر چه از روی خالص تر ساخته شده باشد، از کیفیت بالاتری برخوردار است.

شمش روی زنجان

شمش روی زنجان شمش روی زنجان یکی از مرغوب ترین شمش روی کشور به شمار می رود، که از زنجان به عنوان قطب تولید شمش روی کشور نام برده می شود و لذا شمش روی تولید شده در زنجان و دیگر شهر های کشور بعد از ارضای نیاز بازار های داخلی به کشور های دیگر صادر می شود و به موجب این صادرات ارز قابل توجهی به کشور وارد می شود و به اقتصاد مقاومتی کمک شایانی می کند.

از عمده صنایع مصرف کننده شمش روی زنجان می توان به صنایع فولاد، لاستیک سازی، صنایع کاشی سازی، صنایع گالوانیزاسیون، صنایع داروسازی و بسیاری دیگر از صنایع مهم و حیاتی زندگی انسان اشاره نمود.

فلز روی در مناطق بسیاری از جهان یافت می شود و در بیش از ۵۰ کشور جهان معادن فلز روی وجود دارد، بزرگترین منابع معدنی روی در کشورهای چین، استرالیا، پرو، اروپا و کانادا هستند. ایران نیز از معادن روی بی بهره نیست و معادن روی متعددی در کشور وجود دارد. همچنین شهر زنجان نیز قطب تولید شمش روی مرغوب در ایران و خاورمیانه به شمار می رود.

در شهر زنجان کارخانه های متعدد تولید شمش روی وجود دارد، که کیفیت بالا و قیمت مناسب شمش روی تولید شده در این کارخانه ها موجب رونق کسب و کار کارخانه های تولیدکننده شمش روی زنجان و همچنین اشتغال زایی چندین نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در کشور و مخصوصا شهر زنجان شده است.

شمش روی خالص

شمش روی خالص شمش روی خالص با توجه به عیار بالای خلوص آن بسیار انعطاف پذیر بوده، و این ویژگی شمش روی خالص را در کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار می دهند، که همین موضوع مهم ترین دلیل مصرف بالای شمش روی خالص در صنایع مختلف می شود.

همان طور که می دانید میزان درجه خالص بودن شمش روی به وسیله عیار مشخص می شود، و بسته به نوع مصرفی که مصرف کننده نهایی دارد، می تواند شمش روی مورد نظر با خلوص مورد نیاز را تهیه و مصرف کند.

شمش روی خالص قابلیت انتخاب وزن مختلف را دارد، ویژگی های منحصر به فرد، آن را به قالبی برای استفاده در هر فرایند ریخته گری گرانشی معمول، مبدل ساخته است.

برای اشاره به خواص و ویژگی های شمش روی خالص می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت: روی فلز ضعیف با مقاومت کششی کمتر از نصف فولاد کربن ملایم است.

سختی: شمش روی خالص سختی اندکی داشته و عموما شکننده است، اما آلیاژ های روی عموما در مقایسه با دیگر آلیاژ های ریخته گری مقاومت در برابر ضربه بالایی دارد.

شکل پذیری: در زمان آلیاژ شدن، آلیاژ های روی به میزان زیادی این ویژگی شمش روی خالص را بهبود می بخشند، و امکان روش های تولید پیچیده تر را فراهم می سازد.

رسانایی: رسانایی برای یک فلز متوسط است. شمش روی ویژگی های الکترو شیمیایی قوی دارد.

شمش روی 18 عیار

شمش روی 18 عیار عیار واحد اندازه گیری فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و… است، که برای شمش روی نیز به کار می رود. در واقع شمش روی ۱۸ عیار یکی از پرطرفداران ترین نوع شمش روی در بازار جهانی به شمار می رود.

شمش روی در عیار های مختلف تولید می شود و هر چه خلوص روی به کار رفته در آن بالاتر باشد، بالطبع عیار آن شمش روی نیز بالا می رود، و قطعا این موضوع بر قیمت و تعداد مشتریان خواهان آن نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

هر چه عیار شمش روی بالاتر برود، بالطبع خلوص فلز روی به کار رفته در آن شمش نیز بالاتر می رود. بنابرابن عیار ۱۸ شمش روی نشان دهنده عیار خلوص آن می باشد. در ضمن هر چه خلوص فلز روی به کار رفته در شمش روی یا همان عیار آن بالاتر باشد به همان اندازه شمش روی مذکور انعطاف پذیری بیشتری را نیز دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.