صادرات کنسانتره روی خام از ایران

کنسانتره روی خام با شارژ کردن خاک و سپس فرایند لیچ درست می شود و بعد فاز مایع را از جامد جدا کرده و بعد سولفاتی را که بر روی آن ایجاد شده با کربنات سدیم رسوب میدهند و در آخر فاز تولید شده فیلتراسیون را کنسانتره BZS مینامند.

صادرات کنسانتره روی خام از ایران

فاکتور های مهم در انتخاب کنسانتره روی

فاکتور های مهم در انتخاب کنسانتره روی

قیمت آهن نبشی به عواملی مثل نوع و مواد سازنده آن بستگی دارد .

کنسانتره روی از عیارهای مختلف و انواع متفاوت و کانی های متشکل متنوع تهیه می شوند که معمولا از ۲۰ یا ۳۵ درصد گوگرد و چند نوع فلز تولید می شود که این فلز ها آهن و نقره و سرب اند ولی فلز روی قبل اینکه استحصال شود توسط تکنیک هایی مثل هیدرومتالورژی و پیرومتالورژی باید گوگرد را از آن جدا کنند که این کار را زینترینگ انجام می دهد .

مهم ترین گزینه هایی که در انتخاب کنسانتره مهم است عیار و نوعی از آن است که انتخاب می شود زیرا با توجه به عیار آن کاربردش انتخاب می شود

طبقه بندی انواع کنسانتره روی

طبقه بندی انواع کنسانتره روی

فروش آهن قوطی دست دوم امروزه از طریق نمایندگی های آن صورت میگیرد و در سراسر کشور نیز موجود می باشند.هرچند در گذشته نه چندان دور آن چنان همه گیر نشده بود و تعداد معدودی از کارخانه ها آن را تولید می کردند اما امروزه به دلیل کاربرد های گسترده ای که دارد بسیار پرکاربرد شده و افراد زیادی بر روی آن سرمایه گذاری می کنند.تولید این ماده از سال ۹۲ شروع شده و تا به کنون نیز ادامه دارد که در تولیدات اولیه این کنسانتره از کیک های باقی مانده و گذشته استفاده کرده اند که دارای ۶ درصد از روی است و با موادی مثل اسید سولفوریک و کربنات سدیم مخلوط می شوند. امروزه ۲۵ تن کنسانتره روی روزانه تولید شده که ۵۰درصد BZS است.

انواع کنسانتره روی به عیار آنها و همچنین ماده معدنی آن بستگی دارد که

شامل Zn با درصد ۲۰+۵_ که عیار متوسط آن است و با درصد ۳۰+۵- که پرعیار آن محسوب می شود

و Pb با درصد ۰.۲ که پر عیار است و ۰.۳ که عیار متوسط آن حساب می شود

و Ni که عیار متوسط آن ۰.۱ و مر عیار آن ۰.۰۹ است.Co نوعی دیگر از روی کنسانتره می باشد که عیار های آن ۰.۱ و ۰.۰۸ است .

Cd که عیارهای آن شامل درصد هایی مانند ۰.۳ و ۰.۳۵ است.

از دیگر انواع آن میتوان به Fe اشاره کرد که عیار آن ۴ و ۵ در صد است.

Mn نوعی دیگر از آن است که عیارش ۰.۳ و ۰.۴ است .

کنسانتره روی خام چه کاربردی دارد؟

کنسانتره روی خام چه کاربردی دارد؟ کنسانتره روی تهران بسیار پرکاربرد در صنعت می باشد و پس از آلومینیوم و مس جایگاه سوم از فلز غیر آهنی را به خود اختصاص داده است.

علت کاربرد گسترده آن ترکیبات و خواص فیزیکی و شیمیایی و آلیاژ های متنوعی که این فلز دارد مسبب آن است

.ویژگی های فراوان این فلز مانند واکنشی در برابر آهن نشان نداده و با آن سازگار است و مقاومتی که دارد مانند در برابر خوردگی و دارای الکتروشیمی و سیالیت است و همچنین نقطه جوش پایینی دارد و دارای استحکام بسیار بالایی می باشد همچنین بسیار آلیاژ پذیر است و شکل پذیری بالایی نیز دارد و همچنین مقاومت کششی بالای آن باعث شده تا در صنایع مختلف از آن استفاده کنند و بسیار پرکاربرد است.

این ماده بسیار التیام دهنده است و ماده ای مغذی است.

یکی از پرکاربردترین کارهای آن ایجاد پوششی بر روی فلزات است برای جلوگیری از پوسیدگی آن است.

از دیگر کاربرد های این ماده میتوان به ساخت و سازها و صنایع خودروسازی و ساخت لوازم خانگی و کشتی سازی و ریخته گری هایی که سنگین هستند و ابزار آلات و انواع لوازم برقی مانند کامپیوتر ها  و تجهیزات پزشکی و انواع لوازم الکتریکی اشاره کرد.

یکی از کاربردهای مهم آن آلیاژسازی ست که میتوان انواع آلیاژ را با آن طراحی کرد همچنین ساخت انواع باتری و لاستیک سازی و ایجاد لعاب بر روی سرامیک ها و ساخت کاغذ نیز نقش پر رنگی را ایفا میکند.از روی خام در صنایع غذایی و خوراک دام ها نیز استفاده میکنند و این ماده در ساخت لوازم آرایشی نیز کاربرد فراوانی دارد.

همچنین در زمینه کشاورزی و دام داری نیز بسیار پرکاربرد است برای مثال برای تهیه کودهای شیمیایی و همانطور که گفته شد غذای دام ها و ایجاد  رنگدانه ها کاربرد فراوانی دارد.

روی خام مصارف پزشکی نیز دارد برای مثال برای ساخت لوازم پزشکی و دندان پزشکی و همچنین داروسازی بسیار مفید است.

این ماده بسیار مفید برای بدن نیز است و فقدان آن در بدن موجب بروز مشکلات فراوانی میشود .

روی کارهای فراوانی در بدن انجام میده مانند تکامل مغزی و همچنین انسولین و دی ان ای و امتزاج و سلول های مغزی و به پیوند پروتئین ها نیز کمک می کند و همچنین تشکیل دهنده و کنترل کننده ارگان هایی مثل تولید مثل است.این ماده در بدن عامل حمل و نقل میشود و باعث انقباض عضلات نیز می شود .این ماده حس چشایی را تقویت کرده و از ریزش مو نیز جلوگیری میکند.

روی در بدن از ایجاد خال های سفید در ناحیه ناخن و همچنین بزرگ شدن پروستات و تجمع و رسوب کلسترول در بدن نیز جلوگیری کرده و باعث ثبات خون میشود و حال اسیدی قلیایی خون را نیز حفظ می کند و آن را به تعادل می رساند.

قیمت فروش کنسانتره روی خام در تهران

قیمت فروش کنسانتره روی خام در تهران انواع کنسانتره روی قیمت های متفاوتی دارند زیرا به انواع و مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد زیرا قیمت جهانی آنرا باتوجه به عیار آن تعیین می کنند زیرا عدد ۸ را از عیار آن کم کرده و سپس عدد به دست آمده را در قیمت جهانی ضرب میکنند زیرا این ماده بسیار پر فروش در بورس است و باید با قیمت جهانی پیش رفت هر چند که فرمول قیمت گذاری بقیه مواد متفاوت بوده و در بیشتر نمایندگی ها و شرکت های فروش آن قیمتش توافقی می باشد.

در سراسر کشور درای نمایندگی هایی می باشد که علاوه بر کنسانتره روی دیگر محصولات مربوط به آن را نیز تولید می کنند مانند کنسانتره سرب و مس که با قیمتی توافقی به فروش می رسانند.به دلیل اینکه قیمت هایشان توافقی می باشد که برای مثال برخی از تولید کنندگان به صورت عمده آن را خریداری میکنند که در این صورت با قیمت های ارزان تر برای تولیدکننده تمام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.