عرضه انواع شمش روی اصل شهرکرد

آهن پروفیل در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود و می توان آن را به لحاظ عیار بالا و پایین، نرم و سخت بودن شمش مورد بررسی قرار دارد. شهرکرد یکی از مناطق تولیدکننده انواع شمش روی اصل مرغوب در کشور است.
شهرکرد همواره به لحاظ معدنی مورد توجه مصرف کنندگان بوده است و طرح های صنعتی بزرگی در این شهر هر ساله مورد بهره برداری قرار می گیرد اما آیا می دانید شهرکرد چه میزان از حجم تولیدات شمش روی کشور را به خود اختصاص داده است؟
این شهر به لحاظ موقعیتی شهری صنعتی محسوب می شود و تولیدات انواع شمش روی، فولاد و.. در آن انجام می شود و بخش مورد توجهی از شمش روی اصل کشور از معادن شهرکرد تامین می شود.

شمش روی 99.96 یکی از پرکاربرد ترین شمش های روی در بازار است که به دلیل آنکه عیار آن بالا است، به همین دلیل قیمت آن هم بالا می باشد.  شمش ها در معیار و معیارهای مختلفی به بازار ارائه می شود. هر کارخانه‌ای برای خود یک نوع خاصی شمش روی تولید می کند. برای همین اگر شمشیری که کارخانه تولید می‌کند از کیفیت بالا و خوبی برخوردار باشد می‌توان فروش خوبی داشته باشد و یا حتی آن را به سایر کشورها صادر کند. عرضه انواع شمش روی اصل شهرکرد

درجات مختلف شمش روی شهرکرد

درجات مختلف شمش روی شهرکرد  در تعیین عیار فلزاتی مثل آهن اسفنجی نی ریز و سایر فلزاتی که دارای واحد عیار هستند، اکثر این فلزات نرم شکل هستند و شکل پذیر نیستند. معمولا این مدل فلز در طبیعت یافت می شود. به این فلزی که نرم هست و شکل پذیر هم نیست فلز 100 عیار گفته می‌شود. حالا می خواهد این فلز طلا باشد یا نقره و یا روی. شمش روی خالص و یا سایر شمش ها در ابتدا که از طبیعت گرفته می شود نرم هستند و البته با اکسیژن هم ترکیب شده اند. برای اینکه این نرمی فلز گرفته شود و بشود به آن حالت داد تا در مصارف صنعتی و یا سایر موارد بشود از آن استفاده کرد برای همین آن را تبدیل به آلیاژ می کنند.

در آلیاژ فلزات نرم، موادی به آن اضافه می کنند که سختی آن را بالا ببرد. نکته جالب توجه در اینجا است که به میزان اضافه کردن این آلیاژ به فلز عیار فلزات هم کم و زیاد می شود. مثلا اگر فلزی که عیار اولیه آن 100درصد است به آن به مقدار 4درصد ناخالصی  و فلزات دیگر اضافه کنند تا تبدیل به آلیاژ شود برای همین می گویند عیار آن فلز 96 عیار است.

همین عیار فلزات به خصوص عیار فلز روی است که انواع مختلفی از آن، تولید می کنند و کاربرد های آن هم بسته به معیار همین عیار آن است.

تفاوت قیمت ها در فلزات و انواع مختلف فلزات هم در همین میزان عیار فلزات است.

کاربرد های شمش روی 99.96 خالص

کاربرد های شمش روی 99.96 خالص

کاربرد شمش روی خالص در صنایع بسیار زیبا است و در مصارف صنعتی مختلفی هم مورد استفاده قرار می گیرد. 

روی دارای کاربرد های زیادی می باشد. یکی از این کاربرد ها در آبکاری الکتریکی فلز ها است. شاید تا به حال با هویه کار کرده باشید. هنگام هویه کاری برای لحیم یک فلز به فاز دیگر نیاز به یک فلز واسطه گر است که آن، فلز روی است. هویه با ذوب کردن فلز روی، دو فلز دیگر را بهم می چسباند. بیشتر برای آبکاری ها و لحیم دادن وسایل الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. 

روی در صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد و قسمتی از باتری را تشکیل می دهد. روی کاربرد های گسترده ای در زندگی صنعتی امروزه پیدا کرده است. مثلا در کشتی سازی و یا در صنایع نظامی و تولید آلیاژ برنج و در تولید ظروف هم کاربرد دارد. 

روی در کشاورزی و در تغذیه گیاهان بسیار کاربرد دارد. وجود روی در خاک و در گیاه آنقدر اهمیت دارد که اگر روی در گیاه و در خاک نباشد، پروتئین گیاه و میوه آن تامین نمی شود. 

از روی در دارو سازی برای ساخت قرص های مکیدنی ویا شربت های روی که به شربت های زینک معروف اند استفاده می شود. معمولا شربت زینک برای تامین و جبران کمبود روی بدن کودکان مصرف می شود.

بهترین روش خرید شمش روی ارزان

بهترین روش خرید شمش روی ارزان برای خرید شمش روی ارزان روش های مختلفی وجود دارد.  برای خرید شمش روشی خوب است  که به توان مستقیماً از خود آن کارخانه و یا شرکت خرید کرد. در خرید شمش هر چه شما بتوانید از دلالان و واسطه گران خرید نکنید و مستقیم از خود کارخانه خرید داشته باشید نتیجه آن می شود که شما شمش روی ارزان قیمتی می‌توانید به دست آورید. وقتی شما از دلالان و واسطه گران خرید می کنید، آنها قیمتی چند برابر و بیشتر از قیمت کارخانه آن شمش اعلام می‌کنند و سود خودشان را هم لحاظ می‌کنند.

یکی از بهترین روش ها برای کوتاه کردن دست دلالان از بازار این محصول روش خرید اینترنتی می باشد. امروزه دیگر هر کارخانه و حرکتی برای خود سایت مخصوصی دارد که محصولاتشان را در آنجا می گذارند تا خریداران ببینند و سفارش دهند. برای همین شما می‌توانید به سایت این شرکت‌ها بروید و شمشیر خود را سفارش دهید. با این کار شما هم از دلال در خرید نکرده‌اید و مستقیم از شرکت آن محصول خرید کرده اید و هم آن شمشی که خریداری کرده اید با قیمتی ارزان و مناسب به دست شما می رسد.

یکی دیگر از روش های خوب و به صرفه برای خرید شمش روی مراجعه به نمایندگی های فروش این محصول است. وقتی شما به نمایندگی مراجعه می کنید دیگر خیالتان راحت است که شمش بی‌کیفیت نمی خرید.  شما به جای آنکه بروید مستقیم از معدن دار و یا شرکت آن شمش محصول خریداری کنید، می توانید با مراجعه به نمایندگی آن شرکت در شهر تان خریدی خوب داشته باشید.

قیمت روز شمش روی 99.96 اصل

قیمت روز شمش روی 99.96 اصل قیمت شمش روی ارزان به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی که هر کدام می تواند در قیمت و گران یا ارزان بودن شمش تاثیر بگذارد. از مهم ترین عوامل در خرید قیمت روی خرید به صورت عمده و تعداد بالا است. هرچه یک کارخانه و یا یک شرکت بتواند روی هایی با تعداد بالا از معدن دار خریداری کند، قیمت آن ها هم نسبتا ارزان تر در می آید و اگر مواد اولیه یک کارخانه ارزان درآید نتیجه آن می شود که قیمت محصول نهایی هم قیمتی مناسب و ارزان بدست می آید.
البته در خرید شمش روی ارزان باید این نکته را توجه کرد که شمش از کیفیت خوبی برخوردار باشد. این دلیل نمی شود که چون شمش ارزان است پس باید کیفیت شمش هم پایین باشد ویا برعکس. شمش ها باید با کیفیت بالا و ارزان تولید شود.  قیمتهای شمش مانند سایر محصولات در ایران دارای نوساناتی است.  هر کارخانه ای بسته به  نوع محصولش و کیفیتش قیمتش ارائه می‌دهد. اگر کارخانه‌ای قیمت شمش هایش را مناسب و ارزان اعلام کند می‌تواند فروش بیشتری داشته باشد و مشتری های بیشتری جذب کند. اگر هم کیفیت و هم قیمت شمش روی مناسب باشد، می تواند در حوزه صادرات هم فعالیت داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.