عرضه شمش روی زاماک 5 در ایران

یکی از شمش های گران بها و ارزشمند، شمش روی زاماک پنج می باشد که به خاطر گستردگی و تنوع کاربرد، مورد توجه بسیاری از صنایع بوده و با حجم بالا عرضه می شود و نقش بسیار کلیدی در تولید دیگر کالاها بر عهده دارد. زاماک مهم ترین آلیاژ موجود در روی بوده که بر اساس میزان مس نهفته در آن به سه درجه؛ دو، سه و پنج تقسیم بندی شده و نوع دو کمترین میزان مس و نوع پنج، بیشترین مقدار مس را دارا است که عرضه شمش روی زاماک پنج در ایران با کیفیتی فوق العاده بالا برای همه خریداران ارائه می شود.

عرضه شمش روی زاماک 5 در ایران

انواع مختلف شمش روی زاماک

انواع مختلف شمش روی زاماک به طور کلی آهن پروفیل زاماک، یک شمش مهم و پر مصرف در صنعت به شمار می آید که به سه نوع؛ دو، سه و پنج تقسیم شده و میزان مس موجود در آن تعیین کننده درجه آن می باشد و عیار و ارزش آن بر این اساس مختلف بوده و بر پایه درجه خلوص آن نیز قیمت گذاری می شود.

زاماک نوع دو از کمترین مقدار مس برخوردار است و نوع سه از مقدار متوسط و نوع پنج بیشترین بهره مندی از مس را دارد.

و زاماک نوع پنج به دلیل بهره مندی از مقدار مس بالا در درون خود از بیشترین ارزش و اهمیت برخوردار بوده و همچنین برای تعیین کیفیت و درجه خلوص آنها در بهترین و مجهز ترین آزمایشگاه های کنترل کیفیت، بارها آزمایش شده تا بهترین و عالی ترین نوع آن روانه بازار گردد.

چگونه شمش روی درجه یک انتخاب کنیم؟

چگونه شمش روی درجه یک انتخاب کنیم؟ همان طور که می دانید ایران به خاطر برخورداری از معادن حاصلخیز و غنی روی، بهترین و با کیفیت ترین شمش های روی را تولید می کند و یکی از تولید کنندگان مطرح و شناخته شده در دنیا به شمار می رود که متمایز ترین و مرغوب ترین شمش ها را تولید نموده و از آوازه و شهرت بسیار خوبی بهره مند می باشد.

البته برای انتخاب شمش روی درجه یک باید بدانیم که، مقاومت بالا و استحکام زیاد و شکل پذیر بودن و آلیاژ پذیری، از مهمترین ویژگی های یک شمش خوب بوده و آن را به یک محصول پر منفعت و سود آور برای صنایع و اقتصاد تبدیل کرده است و مجموع این امتیازات بر دایره وسیع کاربردهای آن افزوده است.

آهن اسفنجی نی ریز عالی و بی نظیر باید از خاک حاصلخیزی استخراج شده باشد تا بتوان بعد از خالص سازی شمش مرغوبی از آن به دست آورد و از برجسته ترین معادن مواد معدنی استخراج شود که خاکی بسیار مناسب و مطلوب دارد  و بعد از انجام کلیه فعل و انفعالات شیمیایی و فیزیکی تمامی ناخالصی ها را جدا نموده و بعد از عبور از فیلتر های گوناگون و خالص سازی محصولاتی بی اندازه با کیفیت و متفاوت تولید شده که در ساخت بسیاری از وسایل دیگر کاربرد دارد و بنابراین باید ماده اولیه آن بسیار مرغوب می باشد.

نکته مهم دیگر در انتخاب بهترین نوع این است که به روش هیدرومتالوژی تولید شده باشد که یک روش موثر و کارآمد در تولید شمش روی می باشد.

روش های تولید شمش روی زاماک

روش های تولید شمش روی زاماک در کارخانه شمش روی زاماک ابتدا ورقه های روی را در کوره های بسیار داغ حرارت داده تا ذوب شوند و بعد از این مرحله مواد مذاب در قالب های به خصوصی ریخته شده تا به آرامی سرد شوند و بعد از سرد شدن کامل تشکیل شمش روی را می دهند که بسیار مورد استفاده و نیاز شرکت های تولیدی و کارخانجات و صنایع گوناگون می باشد.

این فلزات ارزشمند از مقاومت بی نظیری در برابر خوردگی و سایش برخوردارند و در ریخته گری قطعات کوچک از آنها استفاده می شود و از عیار بسیار بالایی بهره مند می باشد که وجودش برای بیشتر شرکت های تولیدی حیاتی و ضروری بوده و در بسیاری از آنها از این ماده معدنی اولیه استفاده می شود و همیشه مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده و سرمایه گذاری در آن مطمئن و پر بازده می باشد.

یکی دیگر از روش های مناسب تولید شمش روی، به کارگیری روش هیدرومتالوژی بوده که تلفیقی از دانش و هنر نحوه استخراج فلزات از کانی های تشکیل دهنده آنها در محیط های آبی می باشد و یک روش نوین و کارآمد قلمداد می شود که موجب کارایی و بازده بیشتر در تولید محصولات باکیفیت تر می شود.

به طور کلی فلز روی که از معادن زرخیز کشورمان استخراج می شود همراه خود ناخالصی هایی دارد مانند نیکل، آهن و کبالت که هر کدام خودشان به تنهایی بسیار مفید و ارزشمند می باشند و مصارف بسیار متنوع و مهمی دارند که در کارخانه ها با مدرن ترین تجهیزات تجزیه شده و بعد از خالص سازی در کوره های ویژه مذاب می شوند و تشکیل شمش روی را می دهند.

کارخانه شمش روی زاماک در زنجان

کارخانه شمش روی زاماک در زنجان یکی از مجهز ترین و مدرن ترین کارخانجات تولید این محصول مهم، شمش روی زنجان بوده که با هدف تولید این مواد معدنی پر خاصیت ایجاد شده و با به کارگیری مهندسان و متخصصان ماهر و ابزار آلات به روز و پیشرفته، به تولید انبوه این فرآورده ها پرداخته اند و از ظرفیت بسیار خوبی در تأمین تمامی مایحتاج مورد نیاز صنایع کشور برخوردار بوده و از معتبرترین برندهای تولید این مواد به شمار می آیند.

کارخانه تولید شمش روی زاماک زنجان بر پایه دانش و مهارت بهترین متخصصان و توجه بالا به کیفیت مواد و کالا های تولید شده بنا شده و یکی از بارز ترین ویژگی های آن توجه به حقوق خریداران و جلب رضایت آنان می باشد و کیفیت ممتاز و رضایت مشتریان موجب افزایش اعتبار و توسعه بازار های فروش محصولات این کارخانه در داخل و خارج از کشور شده است و یک برند ملی و منحصر به فرد به شمار می آید و از جایگاه بسیار ارزشمندی در میان ده ها برند گوناگون برخوردار می باشد و هر روز بر مرغوبیت تولیدات آن افزوده گشته است و تعداد کثیر خریداران و علاقه مندان به استفاده از محصولات این کارخانه به روشنی گواه این ادعا می باشد.

تمامی تولیدات این کارخانه پر آوازه و شناخته شده مطابق با کلیه استاندارد های بین المللی بوده و مهم تر از همه احترام و ارزش زیادی است که این برند معروف برای محیط زیست قائل می شود و تولیدات آن هیچ خطری برای آن محسوب نشده و به حفظ آن توجه ویژه ای دارد.

تولید شمش روی درجه یک و خالص توسط این کارخانه در صنایع مهم و کلیدی کاربردهای بسیار متنوعی دارد و در بدنه اقتصاد کشور نقش تأثیر گذاری را ایفا می کند که در ساخت طیف وسیعی از آلیاژ ها استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.