فروشنده شمش روی صادراتی شرکتی

روی فلزی می باشد که بنا به سبب داشتن خاصیت های فراوان، کاربرد های وسیعی نیز دارد. این ماده اغلب به صورت شمش هایی با خلوصیت متفاوت تولید و در اختیار تولید کنندگان دیگر قرار می گیرد. یافتن روی با کیفیت با خلوص بالا و قیمت مناسب کار سختی است. ولی ما بهترین شمش روی صادراتی را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می دهیم.
فروشنده شمش روی صادراتی شرکتی

آیا می دانید شمش روی چیست؟

آیا می دانید شمش روی چیست؟آهن پروفیل در واقع ماده اولیه بسیاری از کالا ها، دارو ها و … می باشد. این ماده یعنی روی به صورت شمش و خام در اختیار انواع تولید کنندگان قرار گرفته و می توان گفت که روی در همه شاخه ها کاربرد دارد.
برای درک بهتر اهمیت و کاربرد فلز روی همین کافی است که بدانید 2 درصد بدن انسان را این عنصر تشکیل می دهد! تولید شمش روی بستگی به سنگ خام آن دارد.

شمش روی زنجان به سبب داشتن شرایط محیطی فوق العاده یکی از بهترین های بازار می باشد. روی یک فلز ابتدایی است. در جدول تناوبی با عنوان zn ذکر شده است، با تعداد اتمی 30 و وزن اتمی 65.37 است و در دمای 788 درجه فارنهایت (420 درجه سانتیگراد) ذوب می شود. روی معمولاً به رنگ خاکستری است، اما می توان آن را به  رنگ درخشان نقره ای براق جلا داد. در طبیعت، فقط به عنوان یک ترکیب شیمایی ناخالص و نه به عنوان روی خالص، یافت می شود و می تواند به عنوان ماده اولیه برای ریخته گری ها و روکش ها استفاده شود.

موارد کاربرد انواع شمش روی

موارد کاربرد انواع شمش روی در دوره امپراتوری روم، مردم از روی برای آلیاژ مس به برنج برای سلاح استفاده می کردند. گر چه در آن زمان اهمیت این فلز در بین فلزات درک نشده بود. نام روی ممکن است از کلمه آلمانی zinn گرفته شده باشد که به معنی قلع است. کشف علمی روی به اعتبار Nadreas Sigismund Marggraf، یک شیمی دان آلمانی است که در سال 1746 روی خالص را کشف کرد. اولین تأسیسات تولیدی یا کارخانه ذوب، در اواخر زمان ویلیام قهرمان در بریستول انگلیس تأسیس شد.

برنامه های کاربردی
روی در درجه اول برای گالوانیزه فولاد در برابر خوردگی، ریخته گری قطعات ماشین های پیچیده و در ساخت باتری ها و سایر کاربرد های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.

فولاد گالوانیزه شامل استفاده از یک پوشش نازک روی در تمام سطوح در معرض جوّ جهت محافظت در برابر خوردگی است.

آهن اسفنجی نی ریز مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارد. زیرا در اثر جوّ راحت تر اکسیده می شود و یک لایه محافظ ایجاد می کند. اکسیداسیون زمانی رخ می دهد که فلز در معرض هوا یا آب قرار داشته باشد و الکترون هایی که از فلز به اکسیژن منتقل می شوند اکسیداسیون ایجاد می کنند. هنگامی که روی به سختی به فولاد پیوند داده شده است، الکترون های خود را با سرعت بیشتری از فولاد آزاد می کند و فلز قوی تر را در زیر دست نخورده می گذارد. عملیات گالوانیزه کردن با استفاده از پوشش روی، با فرو بردن فولاد به روی مذاب یا آبکاری الکترولیتی فولاد با روی، شبیه به آبکاری کروم انجام می شود.

آلیاژهای ریخته گری به طور معمول حاوی 96٪ روی و 4٪ آلومینیوم هستند. در فرایند ریخته گری از یک قالب فلزی دو تکه و یک پرس ریخته گری برای نگه داشتن نیمی از قالب ها در هنگام تزریق فلز مذاب استفاده می کنند. در داخل قالب فولادی حفره ای قرار دارد که  مهم ترین وظیفه را برای ریخته گری دارد. فلز مذاب تحت فشار به داخل حفره تزریق می شود و کل خلاء را با دقت پر می کند. این فلز خنک می شود و تکنسین ها نیمه های قالب را باز می کنند و قسمت تشکیل شده را آشکار می کنند. قطعات گالوانیزه بسیار نزدیک به شکل مورد نظر هستند، قبل از قرار دادن در مونتاژ به ماشین کاری کمی احتیاج دارند. کاربرد های معمولی روی شامل دستگاه های کپی، هواپیما و ابزار پزشکی است. خودروسازان از ریخته گری های روی برای نمادها، قالب گیری ها، دستگیره درب و براکت ها استفاده می کنند. ریخته گری های روی به دلیل دوام و ظاهر به راحتی از جنس کروم اندود می شوند.

در یکی از کاربرد های منحصر به فرد روی از توانایی آن در انتقال خصوصیات مقاومت در برابر خوردگی توسط تماس الکتریکی استفاده می کنند. این برنامه آند قربانی نامیده می شود. آندها، تقریباً در قرن پیش ساخته شده اند.

فلز روی
روی خالص، به موتورهای دریایی آلومینیوم پیچ می شود. در حین کار در آب، به خصوص آب نمک، اکسیداسیون جریان الکتریکی ضعیفی را تشکیل می دهد، که ممکن است قسمت های بدنه و موتور را از بین ببرد. از آن جا که روی در حضور این جریان الکتریکی به راحتی اکسیده می شود، با فروپاشی سریع، خود را قربانی می کند و تمام عدم تعادل الکتریکی موجود در کشتی را کنترل می کند. در نتیجه پوسته و موتور باقی مانده آلومینیوم دچار خوردگی نمی شوند. همان طور که مصرف می شود، برای اطمینان از ادامه حفاظت باید آن را جایگزین کرد.
در برنامه ای مشابه برنامه ذکر شده، از روی به عنوان یک عنصر در تولید باتری استفاده می شود. باتری سلول خشک یک واکنش شیمیایی با روی در یک محفظه فلزی ایجاد می کند که منجر به اختلاف پتانسیل ولتاژ بین دو اتصال می شود. یک وسیله الکتریکی مانند چراغ قوه یا رادیو قابل حمل می تواند به باتری وصل شود و از طریق برق تولید شده تأمین شود. در نتیجه این واکنش، اتصال جریان الکتریسیته را برای مدت زمانی نسبتا طولانی تری حفظ می کنند.

روی به عنوان یک ترکیب در داروسازی، لاستیک، مواد آرایشی، رنگ و لعاب سرامیکی استفاده می شود. سایر ترکیبات روی در لامپ های کاتدی، شار لحیم کاری و مواد نگه دارنده چوب استفاده می شوند.

مشخصات شمش روی صادراتی

مشخصات شمش روی صادراتی مشخصات شمش روی را چه از نظر شیمیایی و چه فیزیکی گرد آوری کرده ایم:

 • وزن مولکولی: 65.38
 • ظاهر: فلز براق نقره ای براق
 • نقطه ذوب: 420 درجه سانتی گراد
 • نقطه جوش: 907 درجه سانتی گراد
 • تراکم: 7.14 گرم در cm3 (20 درجه سانتیگراد)
 • حلالیت در h2o: خیر
 • مقاومت الکتریکی: 59.0 nΩ · m (20 درجه سانتیگراد)
 • الکترونگاتیوی: 1.65 پائولینگ
 • گرما فیوژن: 7.32 کیلوژول در مول
 • حرارت تبخیر: 115 کیلوژول در مول
 • نسبت پواسون: 0.25
 • گرمای خاص: 0.39  (25 ° C)
 • رسانایی گرمایی: 11  (m · K)
 • پانبساط حرارتی: 30.2  (25 ° C)

شرکت تولید شمش روی شرکتی زنجان

شرکت تولید شمش روی شرکتی زنجان شرکت شمش روی ما در زنجان بهترین و باکیفیت ترین محصول ممکن را در اختیار تولیدکنندگان دیگر قرار می دهد. اگر می خواهید محصول نهایی با کیفیت و مشتری پسند داشته باشید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.