فروش انواع شمش روی اصفهان درجه یک

فروش انواع آهن ترانس درجه یک تولید شده در استان اصفهان در بازار های سراسر کشور با اسقبال زیادی همراه شده است.
اصفهان به عنوان پر مصرف ترین استان کشور در بحث شمش روی نیاز به تولید هرچه بیشتر این محصول را احساس می کند. هم اکنون کارخانجات بسیاری برای تامین این نیاز مشغول به کار هستند که همه روزه با تولید شمش روی درجه یک کمک شایانی در برطرف شدن نیاز این استان می کنند.

چه شرکت‌هایی در امر تولید فلز روی پیشتاز هستند؟

روی یا زینک چهارمین فلز پر مصرف در دنیا بعد از آهن، آلومینیوم و مس است.

آلومینیوم آلیاژی، ابتدا دارای رنگی سفید متمایل به آبی است که در اثر برخورد با رطوبت هوا به رنگ سیاه در می آید.

شمش روی اصفهان از جمله شمش های روی تولید شده در داخل کشور است که از کیفیت و درجه خلوص بالا برخوردار است.

فروش انواع شمش روی اصفهان درجه یک

معرفی کامل انواع شمش روی

معرفی کامل انواع شمش روی

شاید اطلاع داشته باشید که ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فلز روی و دارای معادن این فلز در جهان شناخته شده است.

از زمان گذشته، صنعت تولید شمش در بازارهای داخلی و خارجی، رقابتی بوده و از این رو شرکت های تولید کننده داخلی اقدام به تولید شمش روی با کیفیت کرده‌اند.

البته نسبت تولید فلز روی به معادن موجود کم بوده و از همین جهت انتظار می رود با توجه بیشتر به این صنعت بتوان تولید داخل را بهبود بخشید.

مراحل تولید شمش روی

در ابتدا، پس از برداشت سنگ معدن از معادن روی، طی فرآیند فیزیکی و شیمیایی ترکیبات دیگر از جمله کانی های دیگر از این سنگها جدا شده و در نتیجه عیار سنگ معدن روی افزایش پیدا کرده و در ادامه از آن کنستانتره به وجود می آید.

شرکت های مختلف ذوب فولاد، بر اساس نیاز بازار دو نوع کنستانتره تولید می کنند که یکی با عیار کم و دیگری با عیار بالاتر.

علاوه بر این دو مرحله، در مرحله بعد لازم است علاوه بر عملیات عیار سازی چون سنگ دارای مواد اسیدی است، یک مرحله دیگر نیز انجام شده که اصطلاحاً باعث پختن سنگ و در نتیجه کاهش مواد اسیدی و اکسیدی می شود.

البته در این بین ممکن است بعضی از کارخانجات نیاز به مواد خام داشته باشند؛ از همین رو مرحله سوم انجام نشده و این ماده معدنی را به شک خاک روی خام در اختیار کارخانه های مربوطه قرار می دهد.

به عبارت دیگر، پس از استخراج روی از خاک، کنسانتره روی دپو شده سپس از آن نمونه برداری شده تا درجه خلوص آن را با آزمایش بسنجند.

پس از یافتن درصد خالصی فلز روی، آن را به صورت محلول و سپس به شکل ورقه های روی در می آورند.

در نهایت در کوره های دوّار با حرارت بالا اغلب به صورت به صورت القایی ذوب شده و در قالب های مخصوص ریخته شده و پس از سرد شدن به شکل قالب های شمش در می آیند.

شمش روی را از نظر درجه خلوص به پنج گروه که به ترتیب دارای 99.95، 99.96، 99.97، 99.98 و 99.99 درصد خالصی موجود تقسیم بندی می شوند.

کاربردهای فلز روی

بر اساس آمار منتشر شده، در سال حدود 12 میلیون تن شمش روی در دنیا تولید شده که بخش بزرگ آن برای گالوانیزه دیگر فلزات مورد استفاده قرار می گیرد.

در ایران هم، مهمترین کانون مصرف روی، در صنعت گالوانیزه و صنایع ساختمانی است.

علاوه بر این، از ورق روی برای ساخت باطری های خشک، صنایع فلزی، خودروسازی و صنایع نظامی استفاده می شود.

از دیگر موارد و کاربردهای فلز روی می توان به صنعت ساختمان سازی، ترانزیت، مصارف دارویی و خوراکی و در صنعت تولید قطعات و لوازم الکترونیکی، داروسازی، لاستیک خودرو، رنگ، ریخته گری، ساخت سیمان، لوازم آشپزخانه، روکش فولاد، چاپ و کشاورزی اشاره کرد.

مشخصات شمش روی درجه یک چیست؟

مشخصات شمش روی درجه یک چیست؟

شمش روی با توجه درجه خالصی آن طبقه بندی می شوند که شمش روی خالص با درجه خالصی 99.99 درصد از مشخصات شمش روی درجه یک است.

هر چقدر میزان روی موجود در آلیاژها بیشتر باشد، استحکام و مقاومت در برابر خوردگی آن بیشتر می شود.

شهر زنجان به عنوان یکی از شهرهای تولید کننده شمش روی درجه یک در ایران، حدود 70 درصد از صادرات خود را به این فلز پر مصرف اختصاص داده است.

شمش روی درجه یک را می توان بر اساس نیاز کارخانه خود از طریق فروشگاه های اینترنتی کارخانه های تولید کننده این فلز پر کاربرد تهیه و در صنعت مربوطه استفاده کرد.

البته در این بین شرکت های کوچکی وجود دارند که ممکن است شمش های با کیفیت پایین تولید کنند. از همین رو باید شمش روی را از شرکت های صاحب نام و مطمئن خریداری کرد تا بتوان شمش روی با کیفیت بالا دریافت و سپس محصولاتی در خور صنعت ایران تولید و عرضه کرد.

از دیگر ویژگی‌هایی که می تواند منجر به تولید شمش روی با کیفیت شود، استفاده از کوره های القایی است.این کوره‌ها اگر چه ممکن است معایبی از جمله توان مصرفی بالایی داشته باشند، اما در کل به دلیل اینکه یک مرتبه آزمایش محصول بیشتر انجام می شود، می تواند باعث تولید شمش روی با کیفیت تر بشود.

چرا شمش روی اصفهان پرفروش ترین است؟

چرا شمش روی اصفهان پرفروش ترین است؟

از دیرباز شهر اصفهان شهری بزرگ و صنعتی یکی از بازوان طبق صنعت کشور است.

از آنجا شرکت های بزرگ ذوب آهن آلات در اصفهان واقع شده است، یکی از شهرهای صنعتی ایران که تولید کننده و صادر کننده انواع فلز های ذوب شده به سایر شهر و حتی خاورمیانه اصفهان است.

شهر اصفهان به عنوان قطب شهرک های صنعتی ایران به شهری مبدل شده که انواع فلزهای ذوب شده را به اشکال گوناگون و با تکنولوژی های منحصر به فرد و امروزی تولید و به بازار بزرگ ایران عرضه می کند.

در سالیان اخیر که شرایط کشور به گونه ای بوده که نیاز به تولید داخل بر همه چیز اولویت پیدا کرده است، شرکت های صنعتی کشور، جنب و جوش بیشتری پیدا کردند تا حرکت رو به جلو کشور ادامه داشته باشد.

در همین راستا اصفهان به عنوان یکی از مهمترین شهرهای صنعتی ایران جزو پرفروشترین آنها نیز به شمار می رود.

مراکز تولید شمش روی خالص ارزان قیمت

مراکز تولید شمش روی خالص ارزان قیمت

کشورهای زیادی در دنیا تولید و صادر کننده شمش روی خالص هستند که از آن جمله می توان به کشور چین، پرو، هند، استرالیا و آمریکا اشاره کرد.

طبق اخبار و بررسی های مختلف، مصرف روی از سال 92 تا 96 سیر صعودی به خود گرفته است.

این افزایش مصرف بیشتر در صنایع گالوانیزه و خودروسازی بیشتر به چشم می خورد.

همین امر تلنگری برای مسئولین این صنایع بود که بتوانند این ماده اولیه را در کشور تولید کنند که نیاز به واردات کمتر شود.

با این فرض، شهرهای صنعتی ایران چون: اصفهان، خوزستان، مشهد، هرمزگان یزد و حتی زنجان، پیشتازان تولید و عرضه شمش روی بوده و هستند.

ایران بعد از چین، قزاقستان و هند چهارمین تولید کننده روی در آسیا می باشد.

سهم ایران در بازار جهانی تولید روی حدود 7 درصد می باشد.

تعدد شرکت های تولید کننده شمش روی خالص در ایران باعث رقابتی تر شدن این صنعت شده تا آنجا که هر کدام با کیفیت های مختلف اقدام به تولید و عرضه می کنند.

این رقابت می تواند منجر به جهش بزرگ در این صنعت شده است.

قیمت شمش روی بر اساس درجه کیفیت تعیین و عرضه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.