فروش خاک اکسید روی صنعتی در زنجان

خاک اکسید روی یکی از بهترین خاک ها در زمینه های مختلف است که کاربرد های زیادی هم در صنعت و ساختن مواد دارد. این خاک کاربرد های زیاد در حوزه های مختلف دارد که هر یک از انواع و  مدل های آن برای یک کار خاصی خوب است. اکسید روی‌، سفید رنگ بوده و در آب حل نمی شود. نقطه جوش و نقطه اشتعال بسیار بالایی دارد و برای همین ویژگی‌ها است که در مصارف مختلف از آن استفاده می کنند.

فروش خاک اکسید روی صنعتی در زنجان

خاک اکسید روی چیست؟

خاک اکسید روی چیست؟آهن پروفیل که از فرمول های شیمیایی بدست می آید دارای بلور ها و دانه های ریز و سفید رنگ است. نام علمی آن زینک اکساید است. اما این خاک در صنایع گوناگونی مصرف و کاربرد دارد. مثلا از این خاک در ساختن کاشی و سرامیک و ظرف های چینی و لعاب سازی  مورد استفاده قرار می گیرد.

این خاک به عنوان حلال اکسید شناخته شده و آن به این دلیل است که پودر های آن می توانند در آب حل شوند.

همانطور که گفته شد این خاک در صنایع زیادی کاربرد دارد. از دیگر کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

پلاستیک سازی، شیشه سازی، لاستیک سازی و حتی در صنایع بهداشتی مثل تولید وسایل آرایشی و بهداشتی و یا در صنایع غذایی و مکمل های غذایی حیوانات و دام و طیور، در صنایع صنعتی مثل تولید موم، باتری، چسب، رنگ، لنت سازی، همچنین در بخش کشاورزی مثل تولید کود و ساختن چرم و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکسید روی به دلیل عایق بودن در برابر حرارت و گرما و الکتریسیته و مقاوم بودن در برابر اشعه ماوراء بنفش و قدرت پوشش و چسبندگی عالی در صنایع شیشه سازی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای همین ویژگی ها، از خاک اکسید روی در ساخت شیشه های دو جداره و چند جداره که می خواهند عایق گرما و سرما باشد، استفاده می کنند.

با انواع اکسید روی آشنا شوید

با انواع اکسید روی آشنا شوید در صنعت و ساختن مواد از انواع اکسید روی استفاده می کنند. البته این را هم باید گفت که از هر نوع اکسید روی نمی شود در ساخت هر محصولی استفاده کرد. باید برای ساخت هر محصول از اکسید روی متناسب با آن استفاده کرد.

در بازار انواع اکسید روی فروخته می شود که بستگی به نوع و کیفیت و قیمت آن دارد.

انواع آهن اسفنجی نی ریز وجود دارد که در وزن های متفاوت تولید و عرضه می شوند. مثلا هرچه وزن اکسید روی بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

مسئله مهم دیگر در انواع اکسید روی مسئله کیفیت آن است. در کارخانه های تولید این محصول، اکسید روی با کیفیت های متفاوت تولید می کنند. طبیعی است که هرچه کیفیت اکسید روی بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر می باشد.

نکته دیگر در میزان قلیایی و یا اسیدی بودن اکسید روی است. انواع اکسید روی وجود دارد که بر اساس میزان قلیایی بودن و یا اسیدی بودن، آن ها را تقسیم بندی می کنند.

اگر اکسید روی قلیایی باشد، در نتیجه خاکی را که به آن اکسید روی اضافه می کنیم هم قلیایی می شود و اگر اکسید روی اسیدی باشد در نتیجه خاکی را که به آن اکسید روی اضافه می کنیم هم اسیدی می شود.

یون های روی می توانند در انواع اکسید آن هم تأثیر بگذارند. بدلیل آنکه روی دارای دو نوع یون می باشد برای همین هر کدام از این یون ها می توانند در کارایی و نوع محصول اکسید روی تفاوت ایجاد کند.

روش های تولید خاک اکسید روی صنعتی

روش های تولید خاک اکسید روی صنعتی اگر کارخانه ها در هنگام تولید اکسید روی به روش های درست و اصولی در تولید آن دقت کنند و با کیفیت بالا و مناسب عرضه شود، نتیجه آن می شود که خاک اکسید روی هم از کیفیت بالایی برخوردار خواهد شد و بیشتر مشتری پیدا خواهد کرد.

اما یکی از روش های تولید این محصول به این شکل است که ابتدا فلز روی را آنقدر حرارت می دهند که به شکل مذاب در آمده و سپس آن را می جوشانند. سپس بوسیله یک دستگاه مکش، بخارات حاصل را می کشد و درون یک ظرف می برد. درون ظرف تغییر ناگهانی دما رخ می دهد و ظرف سرد می شود و بخارات هم به مایع تبدیل می شوند. مواد حاصل و ته نشین شده را آسیاب کرده و آماده بسته بندی می کنند.

یکی دیگر از روش های تولید آن است که ابتدا روی را در ظرف مخصوص گرافیت به مایع تبدیل کرده و در دمای ٩٠٧ در به بالا آن را تبدیل به گاز کرده و بخار می کنند. بخار روی با اکسیژنی که در هوا موجود است واکنش داده و اکسید روی حاصل می‌شود. این روش در سال ١٨۴۴ توسط یک دانشمند و شیمیدان فرانسوی کشف شد که تا کنون این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید بهترین اکسید روی ارزان قیمت

خرید بهترین اکسید روی ارزان قیمت برای خرید اکسید روی فاکتور هایی ملاک است که یکی از مهم ترین آن قیمت اکسید روی است. قیمت اکسید روی عامل خیلی مهمی در فروش آن در بازار است. اگر قیمت آن بالا باشد ‌، طبیعی است که مشتری و خریدار نخواهد داشت، پس باید قیمت اکسید روی یک قیمت مناسب و ارزان باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید اکسید روی کیفیت آن است. هرچه کیفیت اش بهتر و بالا تر باشد، بیشتر به فروش می‌رسد و خواهان بیشتری هم خواهد داشت. هر چه اکسید روی با کیفیت تر، قیمت آن هم بیشتر خواهد بود.

اما اگر کسی می‌خواهد که اکسید روی با کیفیت و قیمت مناسب بخرد، باید از مراکز فروش و یا کارخانه های تولید آن خریداری کند زیرا با این کار مستقیم از خود تولیدی خریداری کرده و دیگر دست واسطه گر و دلالان نیفتاده است.

اگر کسی بتواند اکسید روی را به صورت عمده خریداری کند، قیمت کلی آن هم مناسب و ارزان در می‌آید.

اکسید روی در بسته های مختلف در وزن های متفاوت به بازار عرضه می شود. هرچه مقدار و حجم این بسته ها بیشتر باشد قیمت آن هم بیشتر است.

ارزانترین اکسید روی را فقط می شود از نمایندگی های آن خریداری کرد چون بدون واسطه به دست شما می رسد.

البته این را هم باید گفت که محصولی که قصد خرید آن را دارید باید از نشان استاندارد برخوردار باشد. اکسید رویی می تواند از قیمت مناسب و کیفیت خوب برخوردار باشد که نشان استاندارد داشته باشد. برای همین هنگام خرید باید به نشان استاندارد هم توجه کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.