فروش خاک روی زنجان با قیمت مناسب

خاک روی زنجان از بهترین و با کیفیت ترین موارد موجود در بازار می باشد این محصول به سبب ویژگی های خاص در انواع تولیدات و فراورده های صنعتی اسفاده می گردد. خاک روی با قیمت ها و کیفیت های مختلف در بازار موجود می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این ماده با ما همراه شوید.

فروش خاک روی زنجان با قیمت مناسب

در چه مواردی خاک روی مصرف می شود؟

در چه مواردی خاک روی مصرف می شود؟ مصرف کشاورزی و خوراکی

استفاده از خاک روی و داشتن دانش اساسی از پویایی روی (Zn) در خاک، آب و گیاهان گامهای مهمی در دستیابی به راه حل های پایدار برای مشکل کمبود روی در محصولات زراعی و انسان است. روی در سیستم زراعی بیولوژیکی خاک، آب و گیاه: از خاک روی در خاک و آب تا توزیع کمبود روی و خاک و عوامل مؤثر در دسترسی خاک روی گیاهان، این امر مستلزم شناسایی مناطق اصلی خاک های کمبود روی و محصولات غذایی و درمان آن ها با اصلاحات روی، عمدتا کودهای مختلف به منظور افزایش جذب روی و کارآیی روی برای محصولات زراعی است.
 در آب های سطحی و زیرزمینی، روی از منابع گوناگون اما عمدتاً از فرسایش ذرات خاک حاوی روی وارد محیط می شود. گیاهان در چندین کارکرد کلیدی فیزیولوژیکی (ساختار غشایی ، فتوسنتز ، سنتز پروتئین و خشکسالی و تحمل بیماری) دخیل هستند و در محتویات کوچک اما با این وجود بحرانی لازم است. چندین محصول غذایی با کیفیت و مصرف بالا از جمله لوبیا، مرکبات، ذرت، برنج و غیره بسیار مستعد ابتلا به کمبود روی هستند و کودهای بیولوژیکی که از خاک روی تهیه می شوند به عنوان یک روش امیدوار کننده برای تجمع زیاد مقدار روی به ویژه در دانه ها در نظر گرفته می شوند. با افزایش روز افزون جمعیت جهان و مشکلات تولید مواد غذایی غنی از غنی از Zn برای فراهم کردن یک استاندارد غذایی مناسب برای افزایش مقدار تولید، بسیار مهم است که از هر گونه ضرر در تولید به راحتی جلوگیری شود و از کمبود روی رنج نبریم.

روی (Zn) در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی نقش اساسی دارد و یک عنصر مهم برای رشد و تولید مثل مناسب گیاهان و سلامتی حیوانات و انسان است. همچنین گزارش شده است که در انسان، کمبود روی با افت کیفیت رژیم غذایی همراه است. توسط خاک های روی کمبودی وجود ندارد! خاک هایی که در معرض کمبود روی قرار دارند، خاکهای شنی، آهکی، شور و تالاب هستند که از نظر مواد آلی با مقادیر زیادی ازت و فسفات بالا از مواد آلی جمع شده و غنی هستند.

آشنایی با انواع خاک روی

آشنایی با انواع خاک روی اگرچه شدت و سختی روی خوب نیست، اما دارای خواص مکانیکی ارزشمندی است و در هنگام ترکیب با آلومینیوم و مس برای تشکیل آلیاژهای روی، شدت و سختی آن بسیار بهبود می یابد. به طور خاص، خواص مکانیکی جامع آلیاژ روی،مس و تیتانیوم، اگر مساوی با آن نباشد، به آلیاژ آلومینیوم، برنج یا چدن خاکستری نزدیک است. علاوه بر این، مقاومت در برابر خزش قابل ملاحظه ای بهبود می یابد. بنابراین، آلیاژهای روی به دلیل خاصیت فوق العاده پلاستیکی ، در تولید بسیاری از قطعات و اتصالات ریخته گری در ساخت خودرو و صنعت مکانیک کاربرد گسترده ای دارند. علاوه بر این ، چاپ صفحات روی، صفحات عکاسی از خاک روی و صفحات چاپ افست را می توان از ورق روی ساخت، با مصرف کمتر سرب، کادمیوم و سایر عناصر.
در حال حاضر، آلیاژ روی حدود 20٪ از کاربردهای روی را تشکیل می دهد. با این حال، در کشورهای غربی، متوجه شده اند که آلیاژ روی می تواند به طور مستقیم به عنوان ماده پوشش سقف ها استفاده شود، و طول عمر آن از 5-10 سال به 120-140 سال افزایش می یابد. علاوه بر این، مواد قابل بازیافت هستند. بنابراین، در طولانی مدت، وقتی نوبت به مصرف روی می رسد، نسبت گالوانیزه کاهش می یابد، در حالی که آلیاژ روی به تدریج افزایش می یابد.
باتری
از خاک روی می توان برای ساخت باتری مانند باتری های منگنز روی و باتری هوا روی استفاده کرد.
برنامه های دیگر
علاوه بر این، روی دارای خواص مقاومت در برابر میدان الکترومغناطیسی خوبی است. در مورد تداخل فرکانس رادیویی، صفحه روی یک ماده محافظ بسیار مؤثر است.
و از آن جا که روی غیر مغناطیسی است، برای ساخت قطعات و روکش ابزارها و کنتورها مناسب است.
از آنجا که روی هیچ گونه جرقه ای ایجاد نمی کند، به تنهایی یا در برخورد با سایر فلزات، برای ساخت تجهیزات ضد انفجار مناسب است.
کود روی (به عنوان مثال، سولفات روی و کلرید روی) می تواند باعث تقویت تنفس سلول های گیاهی و سوخت و ساز کربوهیدرات شود.
پودر روی، لیتوپون و کروم روی را می توان در رنگدانه ها ساخت.
اکسید خاک روی سولفوره همچنین در صنایع دارویی، لاستیک، رنگ و سایر صنایع قابل استفاده است.

چرا خاک روی زنجان محبوبیت دارد؟

چرا خاک روی زنجان محبوبیت دارد؟ محتوای روی (Zn) خاک، طبق بررسی های گسترده، به طور کلی در محدوده 10-300 ppm است. مطمئناً روی به دلیل غلظت آن می تواند به عنوان عنصر موثری در خاک در نظر گرفته شود. این ماده اغلب در لیتوسفر به عنوان ماده معدنی ZnS (اسفالریت) کاربرد دارد. به نظر می رسد که روی در سراسر بخش معدنی خاک پراکنده است. احتمالاً با استفاده از تعویض ایزومورف و به عنوان یون های مسدود شده در شبکه های کریستالی نگهداری می شود. از آن جا که این عنصر کمیاب است، معمولاً توسط بسیاری از مواد جامد دیگر احاطه شده است. روی نیز می تواند توسط سایت های مبادله ای نگه داشته شود و به سطوح جامد جذب شود. محصولات زراعی در حساسیت آن ها به کمبود روی متفاوت است. کمبود های روی اغلب در خاک های دارای مناطق ریشه محدود مشاهده می شود. حرکت روی به ریشه های گیاه بستگی به عوامل شدت (غلظت) و عوامل ظرفیت (توانایی پر کردن) دارد. افزایش pH باعث کاهش حلالیت روی در خاک می شود و از این طریق غلظت، گرادیان غلظت و از این رو جذب و در دسترس بودن روی در گیاهان را کاهش می دهد. خاک روی نقش مهمی در تشکیل اکسین و سایر سیستم های آنزیمی ایفا می کند. در حال حاضر، روی به عنوان یک عنصر اساسی در چندین دهیدروژناز، پروتئینازها و پپتیدازها شناخته می شود.

گالوانیزه شدن
همان طور که در هوای مرطوب، یک لایه محافظ به راحتی روی سطح روی تولید می شود از خوردگی بیشتر نیز جلوگیری می کند. خاک روی به طور گسترده در صنعت گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد. گالوانیزاسیون در درجه اول در پوشش های فلزی و سطحی در سازه های فلزی (به عنوان مثال ورق گالوانیزه) برای خودرو، ساخت و ساز، کشتی سازی، نور و برخی دیگر از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه ها عبارتند از: روکش های حاوی پودر روی. قطعه روی، در اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد (به عنوان مثال قطعات فلزی که کشتی ها، پل ها و نفت و گازهای ساحلی دریایی را به هم وصل می کنند)، سقف ساخته شده از ورق آهن گالوانیزه. و گالوانیزه گرم نوار استیل. در حال حاضر، گالوانیزه نیمی از کل مصرف روی را تشکیل می دهد.

خرید خاک روی سولفوره زنجان

خرید خاک روی سولفوره زنجان مصرف صنعتی و تولیدی انواع خاک روی
با داشتن قابلیت تنظیم خوب، مقاومت در برابر ساینده، مقاومت در برابر خوردگی، چدنی و خصوصیات مکانیکی در دمای اتاق، خاک روی را می توان در بسیاری از فلزات دیگر به آلیاژهای مختلف تبدیل کرد. به طور عمده در قالب گالوانیزه، آلیاژهای روی و اکسید روی، کاربردهایی در صنعت خودرو، ساخت و ساز و کشتی سازی، صنایع سبک، ماشین آلات، لوازم برقی خانگی، باتری ها و سایر صنایع دارد. در حال حاضر، مصرف خاک روی برای ترکیب با فلزات غیر آهنی تنها در آلومینیوم و مس است.

شما می توانید جهت خرید خاک روی سولفور، اکسید و  … زنجان با ما تماس حاصل نمایید. ما بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را تضمین می کنیم!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.