قیمت خاک سرباره روی در بازار ایران

خاک سرباره روی در صنعت ایران کاربرد های فراوان و طرفداران زیادی دارد. این محصولات با قیمت ها و کیفیت های مختلف در کشور عرضه می گردند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات و قیمت و کیفیت آن ها با ما همراه باشید.

قیمت خاک سرباره روی در بازار ایران

خاک سرباره روی چیست؟

خاک سرباره روی چیست؟

خاک رس بنتونیت از آسیاب و سپس الک کردن سرباره های ناشی از ذوب سنگ خام روی به وجود می آید. در حالی که سرباره ها به طور کلی برای از بین بردن زباله ها در ذوب فلزات استفاده می شوند، می توانند اهداف دیگری از جمله کمک به کنترل دما ذوب را نیز داشته باشند و حداقل اکسیداسیون دوباره محصول فلز مایع نهایی را قبل از حذف فلز مذاب از کوره و برای ساخت فلز جامد استفاده می شود.
در بعضی از فرآیندهای ذوب مانند ذوب ایلمنیت برای تولید دی اکسید تیتانیوم، سرباره به جای فلز، محصول ارزشمندی است.
در هنگام ذوب شدن، هنگامی که سنگ در معرض درجه حرارت بالا قرار می گیرد، این ناخالصی ها از فلز مذاب جدا می شوند و قابل خارج شدن هستند.

سرباره مجموعه ترکیباتی است که از بین می روند. در بسیاری از فرایندهای ذوب، اکسیدها برای کنترل شیمیایی سرباره، کمک به حذف ناخالصی ها و محافظت از پوشش نسوز کوره در برابر سایش بیش از حد معرفی می شوند. در این حالت، سرباره مصنوعی خوانده می شود. مثال خوب سرباره فولادسازی است: Quicklime و منیزیت برای محافظت از نسوز معرفی می شوند، آلومینا و سیلیس جدا شده از فلز را خنثی می کنند و به دفع گوگرد و فسفر از فولاد کمک می کنند.
سرباره از یکی از کوره های آهنی باز کارخانه فولاد برای اولین بار نوامبر 1941 خارج شد. سرباره درست قبل از ریختن فولاد مذاب در داخل ملاقه ها برای شمش کشی از کوره بیرون کشیده می شود. از نظر جسمی، سرباره باید دارای بافت شیشه ای باشد. در سیستم های امروزی، پاشش آب با فشار بالا شرایطی را فراهم می کند که شیشه سرباره به حدود 95 تا 100 درصد برسد. شکل شیشه ای (بدون شکل) سرباره و ترکیب شیمیایی مناسب با آن عوامل اصلی تعیین کننده سرباره خاصیت هیدرولیک (تشکیل تعامل با آب) است.
دلیل سرباره شیشه ای وجود اکسیدهای آمورف (آمورف) است که در شرایط نامنظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند. علاوه بر معاینه میکروسکوپی سرباره که به آرامی خنک می شود، بلورهای گلنیت یا ایگلنیت و آکرومانیت و غیره نیز به خوبی مشاهده می شود. این درحالی است که چنین بلورهای خارجی بر روی سرباره ریز وجود ندارند. سرباره روی فوق العاده است!

 

کاربرد های خاک سرباره روی کدام است؟

کاربرد های خاک سرباره روی کدام است؟ کاربرد خاک بنتونیت اصفهان بسیار است که به برخی از آن ها اشاره می کنیم. اگر سرباره تولید شده در کوره انفجار را بگذاریم تا خنک شود یا سریع آن را با استفاده از آب خنک کند، می توان از آن در ساخت بتن، ساخت جاده، فرسایش خاک، آبراه ها و تولید پشم شیشه استفاده کرد.می توان از بلوک های ساختمانی سبک و مواد اولیه برای سیمان سرباره استفاده می کرد.

سرباره روی تولید شده در فولادسازی کاربردهای مختلفی نیز دارد. این سرباره در ساخت روکش های مقاوم در برابر جاده، آسفالت های مقاوم در برابر لغزش و زیرسازی های جاده ای و شانه سازی استفاده می شود.

آسفالت متخلخل از مصالح درشت دانه با گرانول باز ساخته شده است. به دلیل بافت متخلخل و توخالی، این آسفالت آب باران را به سرعت تخلیه می کند. این باعث افزایش اصطکاک و ایمنی جاده در شرایط بارانی می شود. به دلیل نوع دانه بندی، این آسفالت از پایداری کمتری برخوردار است. از طرف دیگر به دلیل استفاده زیاد از این نوع آسفالت در مناطقی که دارای بارندگی زیاد است، در این نوع آسفالت، زوال دانه سریعتر اتفاق می افتد و نیاز به تعمیر و نگهداری در فواصل کوتاه است.
برای حل این مشکل باید از مواد افزودنی یا سنگدانه های مقاوم استفاده شود که چسبندگی خوبی را فراهم می کند. سرباره کوره انفجار بلند نوعی محصول جانبی است که با خنک کردن مواد مذاب کوره انفجار در هوا به دست می آید. این ماده در ذخایر بزرگ در اراضی اطراف کارخانه های فولادی انباشته می شود و اکثر اراضی مجاور گیاه را اشغال می کند. بنابراین استفاده مجدد از آنها از جایگاه ویژه ای برخوردار است. با توجه به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی سرباره سرباره کوره می توان از آن به عنوان مصنوعی مصالح در مخلوط های آسفالت استفاده کرد. به دلیل استحکام بالا و چسبندگی خوب به قیر، این سنگدانه را می توان در مخلوط های آسفالت متخلخل استفاده کرد. نتایج تجربی نشان داده است که مخلوط های آسفالت متخلخل حاوی سرباره کوره انفجار از پایداری و استحکام اصطکاک بالایی برخوردار هستند. نتایج حاصل از آزمایش دانشگاه تگزاس نشان داد که مخلوط های آسفالت متخلخل حاوی سرباره کوره های منفجر شده بالا در برابر پدیده قرار گرفتن در معرض مقاومت دارند. بعلاوه از سرباره زوی در ساخت سیمان پرتلند استفاده می شود.

 

روش های خرید ارزان خاک سرباره روی

روش های خرید ارزان خاک سرباره روی استفاده از این ماده در سیمان پرتلند ظرفیت تولید را افزایش می دهد، باعث کاهش آلودگی محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. همچنین از این سرباره در صنعت سرامیک: در ساخت سرامیک ضد سایش،در آب و فاضلاب: ساخت فیلترها، لوله های فاضلاب، سدها و سدهای سیل، ساخت و ساز در کنار رودخانه و … و در برنامه ریزی شهری: در سنگفرش ها از عابر پیاده استفاده می شود. گفتنی است با توجه به وجود سوراخ ها و منافذ موجود در قطعات سنگ فرش سنگی و تخته سنگ هایی از نوع سرباره، احتمال جذب آب در آن ها زیاد است و در نتیجه برای استفاده در مناطقی با هوای بارانی مناسب است.
كاربرد هاي كشاورزي و كمك به بهبود محيط ساحلي و كاهش آلاينده هاي محيط زيست با ساختن فيلترهاي جذب كننده فلز از مصارف ديگر براي سرباره آهن و فولاد است. سرباره فولاد به دلیل داشتن ترکیبات مفید برای کشاورزی از جمله اکسید مولیبدن می تواند باعث بهبود خاکهای کشاورزی و در نتیجه افزایش تولید محصولات کشاورزی شود. به عنوان مثال ، این سرباره مدت ها است که در کشت ذرت و سویا مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، استفاده از سرباره روی در نیشکر و کشت برنج نتایج مطلوبی داشته است. در حال حاضر مطالعات مختلفی برای گسترش استفاده از سرباره فولادسازی در کشاورزی در حال انجام است.
اخیراً از سرباره آهن و فولادسازی در ژاپن برای بازسازی و ترمیم شرایط ساحلی و تقویت رشد گیاهان، ماهی ها و سایر موجودات دریایی استفاده شده است. برای این منظور با استفاده از مخلوط ها و بلوک های سرباره، تختخوابهای ساحلی ساخته می شوند که به دلیل تخلخل آنها مکان مناسبی برای رشد گیاهان و حیوانات دریایی هستند و همچنین می توانند مکان مناسبی برای تخم گذاری ماهی ها باشند. و حیوانات دریایی باشید.
مجموعه ما اقدام به فروش خاک روی با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت بازار نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید این محصول با ما تماس بگیرید.

فروش فوق العاده خاک روی در یزد

فروش فوق العاده خاک روی در یزد همچنین این مجموعه اقدام به فروش فوق العاده خاک روی یزد نموده است! جهت خرید خاک روی با کیفیت با ما همراه باشید و از تخفیف های ما لذت ببرید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.