قیمت شمش روی درجه 2 در سال جدید

قیمت آهن تسمه درجه 2 در سالهای اخیر دارای تغییرات چشمگیری بوده است. با توجه به تورم های موجود در کشورمان این افزایش قیمتها خیلی هم بعید به نظر نمی رسد. روی یکی از عناصر موجود در طبیعت است که برای بدن انسان لازم و مفید می باشد. کاربردهای گوناگونی از این عنصر گرانبها در زمینه های مختلف دیده شده است.

قیمت شمش روی درجه 2 در سال جدید

تفاوت شمش روی درجه 2 با درجه 1

تفاوت شمش روی درجه 2 با درجه 1

آهن ناودانی اصفهان خالص درجه 1 دارای درجه خلوص 98.99 درصد است که از طریق کوره های صنعتی در کارخانه های گالوانیزه حاصل می شود. همچنین این عنصر طبیعی دارای ضخامتی به اندازه 5 سانتی می باشد و در طبیعت به صورت ناخالص در معادن روی به وفور یافت می شود. و همینطور دارای وزنی به اندازه 25 کیلوگرم است که و برای بدست آوردن آن از روش هیدرومتالوژی کمک گرفته می شود.

ویژگی شاخص شمش روی درجه 1 در خالص بودن و مبرا بودن آن از هر گونه ناخالصی خلاصه شده است. ناخالصی هایی همچون آهن و کبالت که در زمان استخراج از معادن روی بدست می آید. از جمله محصولات بدست آمده از شمش روی آلیاژ زاماک است که از سرباره های روی بوجود می آید. سرباره ها همان خاکستر شمش روی هستند که بعد از گالوانیزه شدن ایجاد می شوند.

درجه خوب بودن شمش روی درجه 1 را عیار آنها مشخص می کند هر چه عیار شمش روی بالاتر باشد قیمت شمش روی هم طبیعتا بالاتر خواهد بود.

به سرب خشک زاماک می گویند که زاماک حاصل شمش روی درجه 2 است که برای ساخت میلگردها از آن استفاده می شود. کارخانه های تولید شمش روی با استفاده از زاماک که به عنوان جنس شمش روی معرفی می شود میلگرد های مرغوبی را به دستان مشتریان خود می رسانند.

 شمش های روی درجه 2 در طبیعت به صورت کربنات روی وجود دارند. انواع مختلف شمش های فابریک، شمش بلوم و شمش CCM از نوع شمش های درجه 2 به شمار می روند، که بلوم شمشی از کنار اسلب بریده شده بدست می آید. و اسلب بریده شده هم همان قطعات بزرگ شمش های روی می باشد. بعلاوه از شمش های روی برای آبکاری الکتریکی فولاد هم استفاده قرار می گیرد.

روش های تشخیص بهترین شمش روی

روش های تشخیص بهترین شمش روی

 شمش های درجه1 و 2 یکی از ارزنده ترین عناصر موجود در طبیعت که که در اشکال مختلف فولادی حباب دار، شمش های لوزی و شمش های ترک طوطی دیده شده اند.

یکی از ویژگی های بارز شمش درجه 1 ماندگاری و طول عمر زیاد آن است. به خاطر داشتن خصوصیات استثنایی قیمت مناسب، کیفیت بالا و پخت مناسب و… نظر خیلی از مهندسین صنایع فولادی را به خود جلب کرده است.

همچنین شمش های درجه 1 دارای مقداری زیادی کربن و آهن می باشند که با استفاده از روش متالوژی آنها را از شمش جدا می کنند تا شمش روی درجه 1 حاصل شود.

از آنجا که زاماک از شمش های درجه 2 بوجود می آید میزان روی بیشتر موجود در زاماک باعث استحکام بیشتر آن در کاربردهای مختلف روی خواهد بود.

کارشناسان شرکت های مربوط به تولید شمش درجه 1 آمادگی خود را برای ارائه هر گونه مشاوره در زمینه های مرتبط با میزان عناصر تشکیل دهنده شمش ها از قبیل روی، مس، و آلومینیوم اعلام می دارند.

کاربرد های شمش روی درجه 2

کاربرد های شمش روی درجه 2

بسیار ساده و روان بیان می شود که شمش های روی از زنگ زدگی جلوگیری می کنند. یکی از موارد به کار گیری شمش های درجه 2 در کارخانه های صنعتی است که آن هم به جهت تولید میلگردها می باشد. از میلگردها برای ساخت قطعات اتومبیلها و موتورها استفاده می شود. همچنین موارد کاربرد دیگر شمش روی درجه 2 در آهنگری ها و نوردکاری ها می باشد که از آن برای تغییر فرم دهی فلزات استفاده می شود.

از موارد مهم استفاده از شمش درجه 2 در ایجاد شمش فولادی است که شمش های فولادی در ساخت تیرآهن ها و همین طور مفتول ها به کار می آیند. در واقع به شمش های فولادی بیلت گفته می شود. بیلت ها قطعات مستطیل شکلی هستند که برای تولید سیم و کلاف استفاده می شوند.

شمش آهن هم از دیگر کاربرد شمش روی درجه 2 می باشد. از دیگر کاربردهای شمش روی در صنایع فولادی و لوازم خانگی است. که باعث شفافیت لوازم خانگی ها می شود.  نکته مهم برای انتخاب شمش روی توسط تولید کنندگان لوازم خانگی کیفیت های ممتاز و منحصر به فرد شمش روی می باشد.

یک گروه از شمش های روی در تجهیزات پزشکی به کار می روند. مثل شربت ها زینک و گروه دیگر در وسایل ارتباطی مانند موبایل و کامپیوترها به کار گرفته می شوند. آن هم به جهت استفاده در باتری های لیتیوم – یونی موبایل که معمولا از لیتیوم کبالت استفاده می کنند. موارد دیگری استفاده از شمش ها شامل چراغ های راهنمایی و همچنین در سقف های شیروانی است علت استفاده در سقف های شیروانی را سازگاری سقف با شرایط محیط عنوان شده که این امر باعث جلوگیری از خوردگی فلز می شود.

علت بکار گیری در شربت های خوراکی زینک هم التیامی است که به زخمها می دهد است. البته شمش ها به دلیل مقاومتی که ایجاد می کنند در صنایع مختلفی همچون خودرو سازی ها بسیار پر کاربرد ظاهر شده اند.

اگر از کوتاهی قد در کودکان خود رنجیده خاطر هستید حتما به مصرف روی اندکی توجه داشته باشید شاید کمکی در این زمینه به شما کند چرا که استفاده از روی بی تاثیر نخواهد آمد.

کارخانه تولید شمش روی خالص

کارخانه تولید شمش روی خالص

بزرگترین کارخانه شمش روی خالص در اصفهان قرار دارد، بعد از اصفهان زنجان هم در تولید شمش روی حرفی برای گفتن دارد. همچنین بندرعباس هم سهمی در تولید اسلب دارد. با همت کارخانه های فولادی بندرعباس هر ساله اسلب های زیادی از شمش روی به بازارها عرضه می شود.

کارخانه های تولید شمش روی خالص با ارائه قیمت روز که بر اساس نوسانات داخلی دلار سنجیده می شود که هر روزه شاهد افزایش قیمت این ماده ارزشمند و گران قمیت هستیم.

این کارخانه ها دارای آزمایشگاههایی جهت آنالیز شیمیایی فلزات هستند، آنالیز شیمیایی فلزات در واقع روشی برای شناسایی مواد به کار گرفته شده و تایید سازگاری آنها با ماده صحیح در شرایط بهره برداری خاص می باشد. همچنین این آزمایشگاهها مجهز به دستگاه اتمیک و ترازو دیجیتالی هم هستند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.