قیمت شمش روی دست ریز 99

روی عنصر فلزی پر کاربرد در صنایع مختلف امروی می باشد. جالب است بدانید حدود 2% از بدن انسان را روی تشکیل می دهد! این ماده به سبب کاربرد های فراوان به صورت انواع مختلف شمش با خلوص متفاوت تولید می گردد و سپس مورد استفاده تولید کنندگان محصولات دیگر قرار می گیرد. از انواع مختلف آهن پروفیل می توان به شمش روی دست ریز 99 اشاره نمود. این شمش با کیفیت ها و قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصول تا آخر این مقاله همراه باشید.
قیمت شمش روی دست ریز 99

شمش روی دست ریز 99 چیست؟

شمش روی دست ریز 99 چیست؟ همان طور که از نام این محصول نیز مشخص است، این محصول توسط دست ریخته گری می شود. خلوصیت این محصول 99% می باشد.

آهن اسفنجی نی ریز کاربرد های فراوانی در صنایع پزشکی، کشاورزی، تولیدی، و … دارد. در ادامه به برخی از این کاربرد ها می پردازیم. این ماده کاهنده قوی است و بهترین خواص ضد خوردگی را دارد. با توجه به این خاصیت روی ، از اهمیت زیادی در منطقه صنعتی برخوردار است. این ماده در مناطق صنعتی به عنوان رنگ و روکش ، لوازم آرایشی ، ریخته گری ، باتری ، شیمیایی و دارویی و غیره از بسیاری موارد در منطقه صنعتی استفاده می شود.
از گرد و غبار روی در رنگ ها و روکش ها استفاده می شود ، زیرا خاصیت ضد خوردگی دارد و به فلز کمک می کند تا از زنگ زدگی محافظت کند. همچنین نقش مهمی در صنعت شیمیایی و دارویی ایفا می کند. این ماده با ترکیبات مختلف دیگری در صنایع شیمیایی استفاده می شود. همچنین در محصولات آرایشی مختلفی یافت می شود.

مشخصات شمش روی دست ریز 99

مشخصات شمش روی دست ریز 99 خصوصیات شمش روی درجه یک دست ریز:

خصوصیات منگنز روی (نظری)
وزن: مولکولی 65.38
ظاهر: فلز براق نقره ای براق
نقطه ذوب: 420 درجه سانتی گراد
نقطه جوش: 907 درجه سانتی گراد
تراکم: 7.14 گرم در cm3 (20 درجه سانتیگراد)
حلالیت در h2o: خیر
مقاومت الکتریکی: 59.0 nΩ · m (20 درجه سانتیگراد)
الکترونگاتیوی: 1.65 پاولینگ
گرما فیوژن: 7.32 کیلوژول در مول
حرارت تبخیر: 115 کیلوژول در مول
نسبت پواسون: 0.25
گرمای خاص: 0.39 J / g · ° C (25 ° C)
رسانایی گرمایی: 11 W / (m · K)
انبساط حرارتی: 30.2 µm / (m · K) (25 ° C)
مدول یانگ: 108GPa

مشخصات فیزیکی: به شکل منشور ذوزنقه و در اندازه های متفاوت بسته به نیاز مشتری تولید می گردد.

کاربرد های شمش روی دست ریز 99

کاربرد های شمش روی دست ریز 99 کاربرد شمش روی: در زمینه صنعت کاربردهای زیادی از ZINC وجود دارد. بعضی از آن ها عبارت اند از:

گالوانیزه شدن

همان طور که در هوای مرطوب، یک لایه محافظ به راحتی روی سطح روی تولید می شود که از خوردگی بیشتر جو جلوگیری می کند. روی به طور گسترده در صنعت گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.

آلیاژهای روی

اگرچه شدت و سختی روی خوب نیست، اما دارای خواص مکانیکی ارزشمندی است و در هنگام ترکیب با آلومینیوم و مس برای تشکیل آلیاژهای روی، شدت و سختی آن بسیار بهبود می یابد.

باتری

از روی می توان برای ساخت باتری مانند باتری های منگنز روی و باتری هوا روی استفاده کرد.

سایر مصارف صنعتی

کود روی (به عنوان مثال، سولفات روی و کلرید روی) می تواند باعث تقویت تنفس سلول های گیاهی و سوخت و ساز کربوهیدرات شود.

پودر روی، لیتوپون و کروم روی را می توان در رنگدانه ها ساخت.

اکسید روی همچنین در صنایع دارویی، لاستیک سازی، رنگ و سایر صنایع قابل استفاده است.

شرکت های زیادی وجود دارند که روی و سایر محصولات روی را برای اهداف صنعتی ارائه می دهند. این شرکت ها محصولاتی چون ZINC  ZINC Sulphate  ZINC Oxide  ZINC کلرید و بسیاری از محصولات مرتبط با ZINC را ارائه می دهند.

پوشش رنگ

با توجه به فرآیند الکتروشیمیایی آشنا به عنوان مثال عمل گالوانیک، روکش های سرشار از روی یک روش عالی برای محافظت از فولاد در برابر خوردگی است.

علاوه بر این، فرمولاسیون مناسب رنگ باعث ایجاد یک فیلم سطحی می شود که تأثیر جو جو تهاجمی روی در معرض مقومت با آن ها قرار می دهد. این امر را می توان با پوشش بالای مناسب جهت محافظت بیشتر و جلوه زیبایی شناسی تکمیل کرد.

پوشش های غنی از روی در دو دسته اساسی، آلی و معدنی قرار می گیرند که هر یک مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند. در سال های اخیر ثابت شده است که با فرمول های مناسب این محدودیت ها به اندازه بحرانی نیستند.

صنایع شیمیایی

اگرچه صنایع شیمیایی دائماً در حال تغییر است، اما گرد و غبار روی نقش مهمی در تولید سفیدکننده های صنایع نساجی و کاغذ دارد.

علاوه بر این، از آن به عنوان ماده کاهنده در تولید نیتروبنزن، به عنوان ماده کاتالیزور و پلیمریزاسیون و در ساخت سایر مواد شیمیایی و داروها استفاده می شود.

برنامه های هیدرو فلزی و معدنی

کاربردهای استخراج هیدرومتالورژی

گرد و غبار روی به عنوان یک رسوب دهنده برای بسیاری از فلزات برای تمیز کردن محلول های حاوی فلزاتی مانند مس، کادمیوم، طلا و نقره و همچنین برای بازیافت این مواد معدنی با ارزش برای پردازش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

صنعت نفت و روانکاری

گرد و غبار روی به عنوان یک کاتالیزور در تولید بنزن و بنزین عمل می کند.

کاربرد های ویژه

کاربرد های اصطکاک در حمل و نقل خودکار، وسایل نقلیه، ریلی و سایر حمل و نقل ها است.

پودرهای فلزی به تغییر فرمول های اصطکاک اضافه می شوند تا خصوصیات خود را تغییر داده و عملکرد دمای بالا را بهبود بخشند. مانند لنت های ترمز اتومبیل. گرد و غبار روی می تواند عملکرد پر فشار را بهبود بخشد.

آبکاری گالوانیزه مکانیکی

گالوانیزه مکانیکی فرآیندی است برای تهیه یک پوشش محافظ (روی) بر روی فولاد برهنه انجام می گیرد. فولاد برهنه تمیز شده و درون یک لوله کش حاوی مهره های ضربه غیر فلزی و گرد و غبار روی قرار می گیرد. همانطور که چرخنده چرخان است، گرد و غبار روی به طور مکانیکی به قطعات می چسبد. پوشش روی از دوام بسیار خوب برخوردار است. برخی از لنگر ها و بست ها را می توان به صورت مکانیکی گالوانیزه کرد.

خرید انواع شمش روی درجه یک صادراتی

خرید انواع شمش روی درجه یک صادراتی شما می توانید جهت خرید شمش روی صادراتی با بهترین کیفیت و در عین حال کمترین قیمت با مجموعه ما تماس حاصل نمایید. مجموعه ما علاوه بر این ها یک سری تخفیف ها و امتیازات ویژه برای شما در نظر گرفته است که می توانید از آن ها استفاده نمایید. ولی این تخفیف ها همیشگی نیستند! پس زمان را از دست ندهید و هر چه سریع تر با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.