قیمت کنسانتره روی اکسیده سال 99

کنسانتره روی طی فرآیندی از سنگ روی حاصل می شود و براساس کاربرد، خریداران مخصوص به خود را دارد.

قیمت آهن پروفیل با توجه به اتفاقات پیش آمده در سال 99 و با نوساناتی که بازار ارز دارد، دارای نرخ ثابت و مشخصی نمی باشد.

برای خرید کنسانتره روی و یا استعلام قیمت آن می توانید با مراجعه به این مرکز و یا از طریق تماس تلفنی با کارشناس فروش کنسانتره روی از قیمت نهایی و به روز شده آن آگاهی یابید.

قیمت کنسانتره روی اکسیده سال 99

شناخت ویژگی های کنسانتره روی اکسیده

شناخت ویژگی های کنسانتره روی اکسیده

آهن اسفنجی نی ریز یکی از فلزات موجود در پوسته زمین است که در حدود 65 گرم در تن در پوسته موجود می باشد و عمدتا به صورت ترکیبی با فلزات دیگر یافت می شود.

کنسانتره روی که جزو زیر مجموعه تولید روی می باشد دارای ویژگی های مختلفی می باشد.

کنسانتره روی بیش از 20 درصد از مواد تشکیل دهنده آن را گوگرد تشکیل می دهد و مابقی آن را مقادیر مختلفی از فلزات دیگر همچون آهن، سرب و…. تشکیل می دهد.

کنسانتره روی پس از تولید و با توجه به نوع سنگ معدنی حاصل شده از آن، به دو نوع کنسانتره روی پر عیار و کنسانتره روی با عیار متوسط تقسیم بندی می شود.

فلزات موجود در کنسانتره روی با عیار زیاد و متوسط باهم مشترک هستند اما در میزان درصد آن فلز باهم تفاوت دارند.

کنسانتره روی پر عیار حاوی روی به میزان 30 درصد، سرب بین 0 تا 2 درصد، حدود 0.9 درصد نیکل، تا 4 درصد آهن و منگنز به میزان 0.3 می باشد.

کنسانتره روی با عیار متوسط شامل روی در حدود 20 درصد،  سرب 3 درصد، نیکل 0.1 درصد، آهن تا 5 درصد و منگنز 0.4 درصد می باشد.

چگونگی تولید کنسانتره روی اکسیده

چگونگی تولید کنسانتره روی اکسیده

کنسانتره روی اکسیده طی فرآیندی از سنگ های حاوی روی به دست می‌ آید، که این فرآیند به طور کلی از سه بخش مجزا تشکیل شده است و در هر مرحله عملیات خاصی انجام می شود تا محصول نهایی که کنسانتره روی باشد، حاصل شود.

در مرحله اول سنگ حاوی روی و فلزات دیگر را که از معدن استخراج نموده اند، توسط دستگاه های مخصوص شکسته و خرد می کنند، سپس این نمونه سنگ های خرد شده را به دستگاه دیگری منتقل کرده و آنها را نرم و آسیاب می کنند، در مرحله آخر عملیات جداسازی فلزات مایع و جامد انجام می شود و در این مرحله سولفات روی تولید می گردد که سولفات روی حاصل شده را با کربنات سدیم رسوب می دهند و طی فرآیندی به نام فیلتراسیون فاز جامد، کنسانتره روی تولید می گردد.

به طور کلی می توان گفت که تولید کنسانتره روی از عملیات کانه آرایی بر روی ماده معدنی حاوی روی به وجود می آید.

موارد کاربرد کنسانتره روی اکسیده

موارد کاربرد کنسانتره روی اکسیده

کنسانتره روی اکسیده دارای کاربرد های ویژه و با ارزشی می باشد که شاید مهمترین کاربرد آن در تولید روی و ساخت شمش روی باشد.

برای تولید شمش روی، ابتدا کنسانتره روی را به محل مورد نظر برای تولید شمش انتقال می دهند و برای تعیین میزان روی موجود در آن نمونه برداری و مراحل آزمایشگاهی بر روی کنسانتره انجام می شود، بعد از مشخص شدن میزان روی موجود در کنسانتره، آن را به محلولی تبدیل می‌کنند و محلول به دست آمده را برای الکترولیز به سلول های خاصی که مناسب این کار تولید شده اند انتقال می دهند و آن را به ورق روی تبدیل می کنند و با حرارت دادن ورق روی در دمای بسیار بالا و سپس سرد کردن آن، شمش روی به دست می آید.

کاربرد دیگر کنسانتره روی تولید فلز روی می باشد که برای این کار، خاک معدنی را پس از نرم کردن با دستگاه های مخصوص برای جداسازی سرب به واحد فلوتاسیون منتقل می کنند و بعد از جداسازی سرب خاک سولفوره به دست آمده را به کوره حرارتی مخصوصی منتقل کرده و آن را به حالت اکسیده در می آورند و بعد از عملیات لیچینگ، فلز روی حاصل می شود.

بد نیست در این قسمت اشاره ای به موارد مصرف فلز روی نیز داشته باشیم.

روی یکی از پرکاربردترین فلزات می باشد که به عنوان چهارمین فلز پر مصرف شناخته شده است، کاربرد های روی بسیار زیاد می باشد و از خواص و ویژگی های فوق العاده ای برخوردار است.

فلز روی در صنایع ساختمانی، برای زهکشی سقف و یا به عنوان پوششی برای سقف استفاده می شود.

از مهمترین کاربرد های فلز روی به؛ کف سازی، لوازم آشپزخانه، تهیه ظروف سفالی، در دندان سازی، مخزن باتری، در تولید رنگ نقاشی، فولاد، آبکاری الکتریکی، اسپری بدن، عقربه های ساعت، مواد نگهدارنده چوب، روکش فولاد و موارد بی شمار دیگری را می توان نام برد.

البته از کاربرد روی در صنایع پزشکی و درمانی نباید غافل شد، چرا که دارای کاربرد های بی نظیری همچون، افزایش سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از انواع مختلف سرطان، تقویت قدرت باروری آقایان، مناسب برای بیماران مبتلا به بیماری های قندی و کلیوی، افزایش رشد مو و موارد بسیار دیگری می باشد.

روی در صنعت کشاورزی نیز برای بهبود کیفیت خاک نیز بسیار موثر می باشد.

جالب است بدانید روی با نماد اختصاری zn شناخته می شود و دارای عدد اتمی 30 بوده و فلزی سفید رنگ متمایل به آبی با قابلیت شکل پذیری بالا و جلای خاکستری متمایل به آبی می باشد و فلزی نرم و براق است.

خرید و فروش انواع کنسانتره روی صادراتی

خرید و فروش انواع کنسانتره روی صادراتی

همانطور که گفته شد کنسانتره روی و همچنین روی به دست آمده از کنسانتره دارای کاربرد های فراوان و منحصر به فردی می باشد، از این رو با توجه به پر کاربرد بودن این محصول شرکت های زیادی در زمینه عرضه و پخش آن به صورت صادراتی و یا جهت بازار های داخلی فعال هستند.

در این زمینه ما نیز به عنوان شرکتی فعال در عرصه خرید و فروش این محصول آمادگی خود را جهت فروش و توزیع کنسانتره روی اعلام می داریم و متقاضیان و مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات لازم درباره کنسانتره روی صادراتی می توانند از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشند.

جهت ارتباط با واحد خرید و یا فروش کنسانتره روی صادراتی می توانید از طریق حضوری و یا از طریق وب سایت و یا شماره های درج شده در سایت، ارتباط برقرار کرده سفارش خود را اعلام و دریافت نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.