محبوبیت استفاده از روفرشی طی سالهای اخیر افزایش داشته است!

مروری بر ادبیات علمی موجود (هم مطالعات اپیدمیولوژیک و هم مطالعات تجربی) از جمله سطوح آلرژن/گرد و غبار در فرش‌ها و کف‌های سخت و همچنین اثرات نامطلوب سلامتی مرتبط با نوع کفپوش (فرش یا انواع دیگر) انجام شد.

اولین انتخاب از انتشارات احتمالاً مرتبط بر اساس عنوان و/یا چکیده بود. گروه های مختلف کلمات جستجو عمدتاً همان انتشارات مرتبط را بازیابی کردند. علاوه بر این، ما یک جستجوی دستی در Google Scholar و همچنین در اینترنت با استفاده از همان کلمه جستجوی مورد استفاده در PubMed انجام دادیم. در مجموع، 49 نشریه علمی گنجانده شد.

این مطالعات شامل اندازه‌گیری آلاینده‌ها (گرد و غبار، آلرژن‌ها) در روفرشی در مقایسه با کف‌های سخت و مطالعات مقطعی، طولی و مداخله‌ای  مرتبط با تأثیرات سلامتی بودند. علاوه بر این، یک مطالعه مورد شاهدی، یک مطالعه تجربی آزمایشگاهی و دو مطالعه وجود داشت که به ترتیب نشانگرهای التهابی در خون و تجزیه و تحلیل ژنتیکی را بررسی می‌کردند.

همانطور که در این بررسی ارائه شد، انتشارات نسبتا کمی وجود دارد که تأثیر کفپوش های موکت شده بر اثرات نامطلوب سلامتی را بررسی کرده باشند. علاوه بر این، اکثر کسانی که به بررسی فرش و سلامت پرداخته‌اند، به دلیل اندازه و طرح مطالعه، با عدم ارزیابی عینی سلامت، استحکام محدودی دارند.

قیمت روفرشی نانو ضد آب به دلیل جنس و طراحی متفاوتی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و با نرخ مناسبی در فروشگاه های سراسر کشور عرضه شده است.

تعدادی از مطالعات سطوح بالاتری از گرد و غبار و همچنین آلرژن‌های قارچ‌ها، سگ‌ها، گربه‌ها و کنه‌های گرد و غبار خانه در روفرشی ترک را در مقایسه با کف‌های صاف/سخت نشان داده‌اند. بر این اساس، متسون و همکاران. دریافتند که نصب فرش باعث افزایش قرار گرفتن در معرض آلرژن‌های ناشی از گرد و غبار خانه می‌شود.

برداشتن روفرشی جدید به طور قابل توجهی باعث کاهش میزان آلرژن های کنه و ارگوسترول، یکی از اجزای دیواره سلولی کپک ها شد. نتایج مشابهی در مطالعه‌ای با مقایسه ویژگی‌های محیطی فرش‌ها و کف‌های سخت گزارش شده است، جایی که میزان قابل توجهی رسوبات گرد و غبار و درصد بیشتری از میکروارگانیسم‌های زنده در کف فرش در مقایسه با کف‌های سخت یافت شد.

 • منابع:
  1. Do Carpets Impair Indoor Air Quality and Cause Adverse Health Outcomes: A Review
 • تبلیغات: 
  1. بازیگر معروفی که از گوشت گوساله به عنوان ماسک صورت استفاده می کند!
  2. خرید ارزان شمع تولد پیچی از معتبرترین فروشگاه
  3. برنده توپ طلا 2024 تعیین شد!!
  4. سدی که باعث کند شدن کره زمین شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.