مردی با آتل کتف شکستگی گردن همسر خود را درمان کرد

کاهش دررفتگی ها نیز باید فقط توسط یک پزشک متخصص انجام شود. باید درک کرد که با این آسیب، پارگی رباط ها و کپسول های مفصلی رخ می دهد.

برای اینکه این بافت ها با هم رشد کنند و به حالت عادی برگردند، پزشکان اکیدا استفاده از آتل کتف روی مفصل شانه را به مدت سه هفته یا بیشتر توصیه می کنند.
به طور جداگانه لازم است به دررفتگی ترقوه در مفصل آکرومیوکلاویکولار اشاره شود. با پارگی کامل رباط‌هایی که استخوان‌ها را نگه می‌دارند، نیاز به عمل جراحی برای ثابت کردن مفصل است.

با این حال، با آسیب جزئی بافت، به نام سابلوکساسیون، درمان محافظه کارانه با آتل کتف است و شامل استراحت مطلق برای 3-4 هفته است.

رگ به رگ شدن عضلات، تاندون ها و رباط های مفصل شانه آسیب هایی هستند که در آن پارگی های بافتی با شدت های متفاوت مشاهده می شود.

آتل کتف

تصویر بالینی از درد متوسط ​​و تورم خفیف تا درد غیر قابل تحمل و ناتوانی در حرکت اندام متفاوت خواهد بود.

علت این نوع صدمات یا ضربه شدید شدید به بازو یا بار مکرر زیاد برای مدت طولانی است. در بیشتر موارد (30-50٪) ورزشکاران ورزش های قدرتی و تماسی با مشکلات مشابهی روبرو هستند: بازوها، پاورلیفترها، بدنسازان، کشتی گیران.

شکستگی استخوان های کمربند شانه با دو گزینه نشان داده می شود: بدون جابجایی و با جابجایی.

در مورد اول، اغلب نیازی به عمل نیست کافی است اندام آسیب دیده را محکم در یک موقعیت خاص با آتل کتف ثابت کنید و استراحت کامل را برای آن فراهم کنید.

برای شکستگی های با جابجایی قطعات استخوانی، چنین درمانی کافی نخواهد بود. اگر یکپارچگی آناتومیکی استخوان ها بازسازی نشود، ممکن است وضعیتی به نام “مفصل کاذب” ایجاد شود یک همجوشی پاتولوژیک همراه با تحرک.

به عبارت ساده، استخوان در ناحیه شکستگی بیش از حد رشد نمی کند، اما نرم و انعطاف پذیر می شود و بر این اساس، وظایف خود را انجام نمی دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.