مزایا و ویتامین های موجود در تخمه آفتابگردان

همانطور که قبلا ذکر شد، تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E است. تنها یک چهارم فنجان، می تواند 80 درصد ویتامین E مورد نیاز روزانه بدن را تامین کند. از آنجایی که ویتامین E سرشار از آنتی اکسیدان است، از بروز علائم پیری در بدن جلوگیری می کند.

ویتامین E باعث افزایش گردش خون در بدن می شود. شرکت آراد برندینگ بنابراین پوست را با تامین سطوح بهینه اکسیژن جوان می کند و از بروز علائم پیری مانند چین و چروک جلوگیری می کند.

این یک تصور غلط رایج است که محتوای چربی بالا و کالری زیاد در تخمه آفتابگردان برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند مضر است و در عوض باعث افزایش وزن می شود. جیوه قرمز در چه وسایلی است نکته ای که در مورد این تخمه های آفتابگردان باید به آن توجه کرد این است که آنها دارای اسیدهای چرب غیراشباع هستند که برای بدن ضروری هستند و همچنین دارای فیبر غذایی فراوان هستند.

اسیدهای چرب غیراشباع به بهبود کلسترول خوب در بدن کمک می کنند و در عین حال کلسترول بد را کاهش می دهند. این فیبر موجود در تخمه آفتابگردان می تواند با افزایش جذب مواد مغذی به فرآیند گوارش طبیعی بدن کمک کند. طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه همچنین مواد زائد را حجیم می کند، به طوری که راحت تر از بدن عبور می کند. فیبر همچنین باعث می شود بدن برای مدت طولانی احساس سیری کند و در نتیجه احتمال پرخوری را به حداقل می رساند.

ویتامین E نه تنها برای پوست بلکه برای مو نیز مفید است. مصرف منظم تخمه آفتابگردان باعث ترمیم مو و بافت عالی می شود. تخمه آفتابگردان در کنار آنتی اکسیدان ها حاوی مواد معدنی مانند آهن نیز می باشد. آهن خون را اکسیژن می دهد و گردش خون را تسهیل می کند. لباس بلوچی جریان خون را به پوست سر هدایت می کند و در نتیجه رشد مو را تحریک می کند. تخمه آفتابگردان یک مکمل غذایی عالی در فصل پاییز است، زمانی که کمبود رطوبت در محیط می تواند باعث مشکلاتی مانند ریزش مو و شوره سر شود.

 • منابع:
  1. Health Benefits Of Sunflower, Uses And Its Side Effects
 • تبلیغات: 
  1. استفاده از ضایعات چرم پس از برش
  2. تنها با پرورش خیار میلیاردر شوید
  3. با سریعترین روش تنها در یک هفته به وزن ایده آل خود برسید
  4. پیدا شدن چیزهای بسیار عجیب در بیابان لوت ایران!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.