مصرف قیسی خشک شده به عنوان میان وعده در مدارس عربستان ممنوع شد

شش قیسی خشک شده (40 گرم) حاوی حدود 10 گرم فیبر کل است. در یک مطالعه مقطعی، مصرف کمتر میوه های تازه کامل و خشک با BMI بالاتر در افراد مرتبط بود.

برخی تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که میوه‌های تازه و خشک می‌توانند به کاهش گرسنگی، افزایش رضایت از وعده‌های غذایی و کاهش دریافت انرژی در هنگام مصرف به عنوان میان‌وعده یا همراه با وعده‌های غذایی کمک کنند.

قیسی خشک شده سالم است و محتوای فیبر بالای آن ممکن است مکمل رژیم کاهش وزن شما باشد. اما هیچ تحقیقی وجود ندارد که قیسی خشک شده را مستقیما با کاهش وزن مرتبط کند. بنابراین، اعتدال را رعایت کنید و با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

ممکن است در دوران بارداری مفید باشد. زن باردار با یک کاسه قیسی خشک شده ذخیره کنید.

قیسی خشک شده حاوی آهن است که ممکن است به بهبود سلامت خون کمک کند.

قیسی خشک شده

حجم خون زنان در دوران بارداری 50 درصد افزایش می یابد. این بدان معناست که او در رژیم غذایی خود به آهن بیشتری نیاز دارد. قیسی خشک شده منبع خوبی از آهن است و ممکن است در این زمینه کمک کند.

بارداری و شیردهی ممکن است باعث تغییرات متابولیک در بدن شما شود. ورزش کم یا رژیم نامتعادل اغلب می تواند منجر به یبوست شود. نوشیدن آب کافی و مصرف غذاهای غنی از فیبر، مانندقیسی خشک شده، ممکن است مشکلات گوارشی را تسکین دهد.

ممکن است به درمان کم خونی کمک کند. آهن موجود در قیسی خشک شده می تواند به درمان کم خونی کمک کند.

در کم خونی، خون شما فاقد عرضه کافی گلبول های قرمز سالم (RBC) است. این به دلیل کمبود هموگلوبین (مولکول حامل اکسیژن در خون) رخ می دهد. کمبود هموگلوبین به دلیل کمبود آهن رخ می دهد.

از دست دادن خون شدید، خونریزی مزمن در معده و التهاب مزمن نیز ممکن است باعث کم خونی شود. زنان باردار و دوران قاعدگی در معرض خطر بیشتری برای کم خونی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.