کشاورزی با بنتونیت کشاورزی کدوی 50 کیلویی کاشت

بنتونیت کشاورزی ماده‌ای است که از کانی‌های رسی به‌ویژه مونتموریلونیت و چند کانی دیگر از گروه اسمکتیک تشکیل شده است.

این همه محصول دگرسانی سنگهای اساسی مانند خاکسترهای آتشفشانی سنگهای دریایی است. این قابلیت انبساط با رطوبت را دارد و باعث نفوذپذیری سطح قابل توجهی می شود.

مواد غیر فلزی مانند خاک رس بسیار مهم هستند و کاربردهای زیادی دارند. بنتونیت یک خاک رس با اهمیت صنعتی است که خواص و ویژگی های آن توسط ساختار آن در سطوح مختلف تعیین می شود.

عمدتاً در سطح تولیدی و صنعتی استفاده می شود. در ترکیب آن می توان دریافت که مواد معدنی مانند آلومینیوم، سدیم و کلسیم برجسته است. از ذرات بسیار ریز تشکیل شده است.

با توجه به کاربرد آن می تواند به ارزش های فروش بالایی برسد، بسیار بیشتر از سایر مواد معدنی، ظرفیت جذب و جذب بالایی نیز دارد. یک ذره بنتونیت به وضوح با ویژگی های متنی (سطح ویژه و تخلخل بالا) مرتبط است.

بنتونیت کشاورزی

نیرویی که هنگام تماس با آب برای تشکیل توده های ژلاتینی باید متورم شود، بهترین ویژگی آن است که آن را از سایر رس ها متمایز می کند و نیروی جذب آن چیزی است که آن را به عنصری قابل توجه تبدیل می کند.

کاربردهای اصلی آن این دو فرآیند جذب و جذب به سختی می توانند به صورت جداگانه انجام شوند. به طور کلی، استفاده از آن در تهیه چربی‌ها، روان‌کننده‌ها و عطرها، برای فرآیند شفاف‌سازی شراب، آبجو، سیب‌زمینی برجسته است.

به همین ترتیب برای از بین بردن سموم در تهیه خوراک دام استفاده می شود. این ماده ای است که باید هنگام تصفیه آب برای مصارف انسانی و همچنین برای تصفیه فاضلاب مورد توجه قرار گیرد.

در ساخت کاغذ، پلاستیک، لاستیک، مواد دندانپزشکی، لوازم آرایشی و سرامیک مفید است.

از خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این محصول می توان گفت که معمولاً در حالت فیزیکی جامد و بدون بو با pH 50/8 با حداکثر رطوبت 9 درصد و ظرفیت تورم قوی 805 درجه سانتی گراد (تجزیه) می باشد.

حداکثر نقطه ذوب آن 1330-1450 درجه سانتیگراد است، با مقدار ویسکومتر در 600 دور در دقیقه: 30 تا 40، ویسکوزیته پلاستیک: 15 cp – 8 cp، ویسکوزیته ظاهری: 4 cp – 20 cp فیلتر API: 15 میلی لیتر – 20 میلی لیتر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.